Miloslavskis un Dūda divreiz labo Latvijas rekordu 50 metros tauriņstilā 1

Latvijas peldētāji Romāns Miloslavskis un Andrejs Dūda pasaules čempionātā Romā svētdien dažu minūšu laikā divreiz laboja Latvijas rekordu 50 metru distancē tauriņstilā.

Priekšsacīkstēs Miloslavskis uzvarēja savā peldējumā, finišējot pēc 24,05 sekundēm, Pāvela Kondrahina iepriekšējo Latvijas rekordu labojot par 0,74 sekundēm. Savukārt dažas minūtes vēlāk Dūda rekordu laboja vēl par 0,02 sekundēm, distanci veicot 24,03 sekundēs.

Nākamajā priekšpeldējumā startēja Kondrahins, taču viņam rekordu atgūt neizdevās. Viņš finišēja pēc 24,20 sekundēm, bet vēlāk tika diskvalificēts.

Distances kopvērtējumā Dūda ieņēma 40.vietu, bet Miloslavskis ierindojās 42.vietā 204 dalībnieku konkurencē. Pusfinālam kvalificējās 16 labākie peldētāji. Lai kvalificētos pusfinālam, distance bija jāveic vismaz 23,48 sekundēs.

Miloslavskis pasaules čempionātā piedalīsies vēl arī 100 metros un 200 metros brīvajā stilā, kā arī 100 metros tauriņstilā. Kondrahins startēs arī 100 metros tauriņstilā un 50 metros uz muguras, bet Dūda startēs 50 metros un 100 metros brīvajā stilā, 100 metros tauriņstilā, kā arī 50 metru, 100 metru un 200 metru peldējumā uz muguras.

Latvijas komanda pieteikta dalībai arī 4x100 metru kombinētajā stafetē.