"Metalurgs" UEFA Eiropas līgu uzsāks ar maču Velsā

PAPILDINĀTA. Latvijas futbola komandas "Ventspils" un "Liepājas metalurgs" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmo kārtu uzsāks ar cīņām Velsā, bet "Skonto" spēkosies ar Moldovas trešo spēcīgāko komandu "Tiraspol".

Pirmdien notikušajā izlozē noskaidrojās, ka Latvijas trešais spēcīgākais klubs "Ventspils" sacentīsies ar Velsas Velsas vicečempioniem "Airbus UK" vienību.

Tikmēr šī gada Latvijas kausa ieguvēji "Liepājas metalurgs" spēkosies ar Velsas kausa ieguvējiem Prestatinas "Town", kas nesen vietējā čempionāta sezonu noslēdza piektajā vietā.

Abām Velsas vienībām šī būs debija Eirokausos.

Savukārt Latvijas vicečempioni "Skonto" UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas pirmajā kārtā tiksies ar "Tiraspol". Šī vienība Eirokausos spēlējusi vairākkārt, bet pēdējo reizi to darīja vēl 2008.gadā, kad piedalījās UEFA Intertoto kausā.

Kvalifikācijas pirmās kārtas spēle risināsies 4. un 11.jūlijā. Visas Latvijas vienības pirmos mačus aizvadīs izbraukumā.

Visi trīs Latvijas klubi pirmās kārtas izlozē savās apakšgrupās bija izlikto vienību vidū, tāpēc tām pretiniekos varēja ielozēt tikai potenciāli vājākas vienības.

Vēlāk pirmdien notika arī UEFA Eiropas līgas otrās kvalifikācijas kārtas izloze, kurā atkal izlikto vidū bija "Ventspils" un "Airbus UK" vienību duelis, kas pretim ieguva Luksemburgas trešo spēcīgākās komandas "Jeunesse Esch" un Somijas pagājušās sezonas trešā spēcīgākā kluba Turku TPS pāra uzvarētājus.

Vēl "Skonto" un "Tiraspol" dueļa uzvarētāji sacentīsies ar Čehijas trešo spēcīgāko komandu Liberecas "Slovan". "Skonto" futbolisti ar Čehijas klubiem varētu tikties pirmoreiz vēsturē.

Savukārt "Liepājas metalurgs" un Prestatinas "Town" pāra uzvarētāji tiksies ar Horvātijas komandu "Rijeka". Horvātijas trešais spēcīgākais klubs Eirokausos spēlēs pirmoreiz kopš 2009.gada.

Otrās kvalifikācijas kārtas spēles tiks aizvadītas 18. un 25.jūlijā.UEFA Eiropas līgas pamatturnīram automātiski kvalificējušās vien septiņas komandas, bet visas pārējās tiks noskaidrotas četrās kvalifikācijas kārtās.

Sacensību fināls 2014.gada 14.maijā notiks Turīnā.

Pievieno komentāru

Sports