Melbārža četrinieku ekipāžai sestā vieta Pasaules kausa sacensībās

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža četrinieku ekipāža sestdien izcīnīja sesto vietu Vācijas pilsētā Vinterbergā notiekošā Pasaules kausa ceturtā posma pirmajās sacensībās.

Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pirmajā braucienā atkārtoja trases starta rekordu, bet noslēgumā sasniedza dalītu septīto rezultātu. Savukārt otrajā braucienā latvieši laboja starta rekordu, bet finišā uzrādīja septīto rezultātu, kas gan neliedza summā pakāpties par pozīciju.

Uzvaru izcīnīja mājinieka Maksimiljana Arnta ekipāža, kurai Melbārža četrinieks summā zaudēja 0,35 sekundes. Otro vietu sacensībās izcīnīja vēl viena Vācijas pilota Frančesko Frīdriha četrinieks, kas no uzvarētāja atpalika par 0,17 sekundēm, bet vēl par 0,03 sekundēm lēnāks bija krieva Aleksandra Zubkova četrinieks.

Otrajā braucienā kritienu piedzīvoja amerikānis Stīvens Holkombs, noslēgumā paliekot 20.pozīcijā. Holkombs bija uzvarējis sezonas pirmajās trijās četrinieku sacensībās, bet Vinterbergā pēc pirmā brauciena atradās otrajā vietā.

Tikmēr Latvijas jaunais pilots Oskars Ķibermanis ar stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu izcīnīja 14.vietu. Pēc pirmā brauciena Ķibermaņa četrinieks ieņēma 16.vietu, bet otrajā nobraucienā sasniedza 11. labāko laiku, kas summā ļāva pakāpties par vienu pozīciju. No Arnta jaunais latvietis atpalika par 0,88 sekundēm.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderpozīciju ar 813 punktiem pārņēma Arnts, kurš jau par 70 punktiem apsteidz Holkombu, bet trešais ar 730 punktiem ir Zubkovs.

No latviešiem Melbārdis ar 552 punktiem tagad ieņem devīto vietu, bet Ķibermanis ar 456 punktiem atkritis uz 15.pozīciju.

Svētdien sportisti turpat Vinterbergā aizvadīs otrās četrinieku sacensības. Šogad katrā no Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) disciplīnām pa reizei viena Pasaules kausa posma laikā notiks divas sacensības.

Pievieno komentāru

Sports