Melbārža četrinieks olimpiskās spēles noslēdz ar izcīnītu sudraba medaļu; Ķibermanim ar aizputnieku Lūsi sastāvā 14.vieta 1

Latvijas labākā bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītais četrinieks svētdien Soču olimpiskās spēles noslēdza ar izcīnītu sudraba medaļu.

Latvijai šī ir ceturtā godalga Soču olimpiskajās spēlēs.

Pirms izšķirošā, ceturtā brauciena Melbārdis ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu bija otrajā pozīcijā, no līdera krieva Aleksandra Zubkova četrinieka atpaliekot par 0,17 sekundēm. Toties latvieši par 0,28 sekundēm bija labāki par amerikāņa Stīvena Holkomba pilotēto četrinieku, kas atradās trešajā pozīcijā.

Noslēdzošo braucienu ne pārāk sekmīgi veica Vankūveras olimpisko spēļu čempions četriniekiem Holkombs, bet Melbārdis to veica bez lielām kļūdām un saglabāja vietu pirms amerikāņa, kas tobrīd nodrošināja vismaz sudraba medaļu.

Savukārt Zubkovs ceturto braucienu veica vājāk par latviešiem, taču summā saglabāja līdera godu, izcīnot jau otro zelta medaļu šajā Olimpiādē. Iepriekš viņš bija labākais arī divnieku sacensībās.

Melbārdis no Zubkova atpalika par deviņām simtdaļām.

Tikmēr otrs latviešu četrinieks ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmējiem Raivi Broku, Helviju Lūsi un Vairi Leibomu olimpiskās spēles noslēdza 14.vietā, no Zubkova atpaliekot par 2,38 sekundēm.

Ceturtajā vietā savukārt ierindojās Krievijas ekipāža ar pilotu Aleksandru Kasjanovu, kas no trijnieka atpalika par tikai par trim sekundes simtdaļām.

Pirmo sešinieku tikmēr noslēdza Džons Džeksons no Lielbritānijas un vācietis Maksimiljans Arnts.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Sports