Melbārdis triumfē PK posma divnieku sacensībās

Latvijas labākais bobsleja pilots Oskars Melbārdis piektdien uzvarēja Kanādas trasē Kalgari notikušajā Pasaules kausa posmā divnieku sacensībās.

Melbārdis kopā ar stūmēju Daumantu Dreiškenu pirmajā braucienā uzrādīja otro labāko rezultātu, taču tādu pašu vietu viņi ieguva arī otrajā braucienā, taču summā tas viņiem ļāva izcīnīt pirmo pozīciju.

Zīmīgi, ka abu braucienu startā Latvijas ekipāža nebūt neuzrādīja ātrākos laikus.

Otrajā vietā šajā posmā palika Vācijas ekipāža ar pilotu Frančesko Frīdrihu, kas divu braucienu summā atpalika par 0,03 sekundēm. Tikmēr trešais bija šveicietis Beāts Hefti, kurš pirmo braucienu noslēdza līdera godā, bet summā no Melbārža viņš atpalika par 0,06 sekundēm.

Savukārt pieticīgāk klājās otrai Latvijas ekipāžai ar pilotu Oskaru Ķibermani un stūmēju Raivi Zīrupu, kuri no Melbārža atpalika par 1,17 sekundēm un summā ierindojās 14.vietā.

Augstajā piektajā vietā tikmēr finišēja Dienvidkorejas ekipāža ar pilotu Vonu Jondžonu, kuri pēc pirmā brauciena bija pat ceturtie.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc diviem posmiem Melbārdis divnieku ieskaitē iekrājis 435 punktus un ar Frīdrihu dala pirmo pozīciju. Tikmēr trešais ar 392 punktiem ir Hefti.

Savukārt Ķibermanis divu posmu laikā iekrājis 240 punktus un atrodams 14.pozīcijā.

Tikmēr kopējā rangā, kurā tiek skaitīti rezultāti divniekos un četriniekos, Melbārdis ar 635 punktiem ir vienvadībā, bet 547 punkti ir Frīdriham, kamēr vēl par punktu atpaliek krievs Aleksandrs Kasjanovs. Ķibermanis šajā rādītājā ticis pie 384 punktiem un ir 12.pozīcijā.

Savukārt sestdienas vēlā vakarā pēc Latvijas laika sāksies posma četrinieku sacensības. Tāpat sestdien trasē dosies sieviešu ekipāžas.

Pirms nedēļas Leikplesidas trasē ASV notikušajā sezonas pirmajā posmā Melbārdis izcīnīja divas medaļas - ar stūmēju Dreiškenu viņš divniekos bija otrais, bet četriniekos ar Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu ierindojās trešajā vietā. Tikmēr Ķibermanis ar Vairi Leibomu divniekos bija 12.pozīcijā, bet četriniekos ar Helviju Lūsi, Raivi Zīrupu un Leibomu tika ieņemta dalīta desmitā vieta.

Sezona ar sacensībām Eiropā turpināsies janvārī.

Kopumā sezonā paredzēti astoņi Pasaules kausa posmi, bet februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Šosezon pirmoreiz četrinieku sacensībās ekipāžas var startēt ar jaukta dzimuma sastāviem.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

Pievieno komentāru

Sports