Melbārdis Pasaules kausa sezonu noslēdz ar uzvaru četrinieku sacensībās

Latvijas vadošā bobsleja pilota Oskara Melbārža ekipāža svētdien izcīnīja uzvaru Sočos notikušā Pasaules kausa noslēdzošā, astotā, posma četrinieku sacensībās, izcīnot jau savu ceturto panākumu pēc kārtas.

Melbārdis ar Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu pēc pirmā brauciena bija otrajā vietā, taču otrais brauciens tika veikts visātrāk no visiem sportistiem, kas ļāva izraut uzvaru summā un par divām sekundes simtdaļām apsteigt krievu Aleksandru Kasjanovu.

Otrajā braucienā Latvijas četrinieks uzstādīja jaunu trases starta rekordu.

Tikmēr trešajā vietā ierindojās vācietis Maksimiljans Arnts, kurš no Melbārža atpalika par 0,64 sekundēm.

Kritienu otrajā braucienā piedzīvoja šveicieša Riko Petera ekipāža, kas pēc pirmā brauciena bija trešajā pozīcijā.

Mellbārža četrinieks bija vienīgā Latvijas ekipāža, kas piedalījās šajās sacensībās.

Melbārdis jau iepriekš bija garantējis uzvaru Pasaules kausā četriniekiem. Sezonu viņš šajā disciplīnā noslēdza ar izcīnītiem 1735 punktiem, bet otrais bija Kasjanovs, tiekot pie 1494 punktiem. Tikmēr sezonas pirmo trijnieku noslēdza Arnts, kurš tika pie 1410 punktiem.

Tikmēr Latvijas otrais pilots Oskars Ķibermanis ar sezonā izcīnītiem 1016 punktiem Pasaules kausa sezonu četriniekiem noslēdza ar desmito vietu, bet 160 punktiem bija 27.pozīcijā.

Melbārža četrinieks uzvarēja četros pēdējos Pasaules kausa posmos pēc kārtas, bet kopā šosezon tika pie piecām uzvarām. Uz goda pjedestāla latvieši kāpuši visos astoņos aizvadītajos etapos, kā arī kļuvuši par Eiropas čempioniem.

Kā ziņots, sestdien divnieku sacensībās Melbārdis ar Dreiškenu izcīnīja otro vietu un garantēja uzvaru kopvērtējumā arī šajā ieskaitē. Melbārdis kļuvis par piekto pilotu vēsturē, kurš vienā sezonā Pasaules kausā triumfējis gan divnieku, gan četrinieku vērtējumā, sekojot vāciešiem Andrē Langem, Kristofam Langenam, kanādietim Pjēram Lidēram un šveicietim Martinam Annenam.

Pasaules kausa sacensības bobslejā no 1985. līdz 1990.gadam risinājās neoficiālā ieskaitē, bet kopš 1991.gada tās notiek oficiāli. Vēl PSRS laikos Latvijas sportisti divnieku sezonas vērtējumā uzvarēja divreiz, to 1986.gadā paveicot Mārim Poikānam un 1988.gadā viņam sekojot Jānim Ķipuram. Pēc neatkarības atgūšanas Sandis Prūsis 1998.gadā izcīnīja trešo vietu, bet Melbārdis aizpagājušajā sezonā bija otrais.

Savukārt četriniekiem Latvija līdz šim pie zelta sezonas noslēguma kopvērtējumā nebija tikusi. 1990.gadā sudrabu ieguva Poikāns, bet Prūsis par sezonas otro spēcīgāko četrinieku pilotu kļuva pat trīsreiz (2000., 2001. un 2003.gadā). Jānis Miņins 2008.gadā ieguva bronzu, bet nākamajās divās sezonās tika pie sudraba, savukārt Melbārdis arī šajā ieskaitē aizpagājušajā sezonā bija otrais.

Tikmēr neoficiālajā divnieku un četrinieku vērtējumā par pirmo Latvijas pilotu, kurš triumfējis, 1990.gadā kļuva Poikāns, bet 2013. un 2015.gadā viņam pievienojies Melbārdis.

Pēc Pasaules kausa noslēdzošā posma februāra beigās un marta sākumā Vinterbergas trasē Vācijā notiks pasaules čempionāts.

Šosezon pirmoreiz četrinieku sacensībās ekipāžas var startēt arī ar jaukta dzimuma sastāviem.

Melbārdis iepriekšējā sezonā ar stūmējiem Daumantu Dreiškenu, Arvi Vilkasti un Jāni Strengu Soču olimpisko spēļu četrinieku sacensībās izcīnīja sudraba godalgu. Kopš neatkarības atjaunošanas Latvijai ne reizi nebija izdevies izcīnīt olimpisko godalgu bobslejā.

Iepriekšējā Pasaules kausa sezonā Melbārdis četrinieku sacensībās izcīnīja divas uzvaras, kā arī tika pie bronzas Eiropas meistarsacīkstēs divniekiem, kas gan vēlāk tika anulēta par tehnikas neatbilstību.

Pievieno komentāru

Sports