Melbārdis izcīna Eiropas čempionāta sudrabu divnieku sacensībās

Latvijas bobsleja pilota Oskara Melbārža vadītā divnieku ekipāža sestdien izcīnīja otro vietu Laplaņas trasē Francijā notiekošā Pasaules kausa izcīņas sestā posma sacensībās, kas vienlaikus ir arī Eiropas čempionāts.

Šīs sezonas sešos posmos Melbārdis divnieku sacensībās labāko trijniekā bijis piecas reizes, izcīnot divus panākumus un trīs reizes esot otrais.

Eiropas čempionātos Latvija kā neatkarīga valsts divnieku sacensībās pie medaļas tikusi pirmoreiz.

Melbārdis ar stūmēju Daumantu Dreiškenu pirmo braucienu veica 59,11 sekundēs, esot trešie un uzrādot dalītu labāko starta laiku. Tajā viņi par 0,12 sekundēm atpalika no vācieša Frančesko Frīdriha, bet šveicietis Beāts Hefti latviešus apsteidza par 0,03 sekundēm.

Otrajā braucienā Melbārdis bija ātrākais, bet startā zaudēja tikai otrajai Latvijas ekipāžai ar pilotu Oskaru Ķibermani. Tas Melbārdim ļāva pakāpties uz otro vietu, Frīdriham summā zaudējot 0,04 sekundes un apsteidzot trešajā vietā palikušo Riko Peteru no Šveices par 0,17 sekundēm.

Latvijas bobsleja piloti par Eiropas čempioniem līdz šim kļuvuši četras reizes - Jānis Ķipurs 1984.gadā divniekos, Zintis Ekmanis 1985.gadā divniekos, Sandis Prūsis 2003.gadā četriniekos un Jānis Miņins 2008.gadā četriniekos.

Otrs Latvijas pilots Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu pēc pirmā brauciena atradās dalītā 13.vietā, līderim zaudējot 0,68 sekundes. Otro braucienu viņi veica ar dalītu 11.labāko laiku, kas lika saglabāt 13.pozīciju, uzvarētājam piekāpjoties par 1,11 sekundēm.

Eiropas čempionāta ieskaitē Ķibermanis ierindojās devītajā vietā.

Jau vēstīts, ka pirms nedēļas Pasaules kausa posmā Sanktmoricas trasē Latvija pirmo reizi šosezon startēja ar trim ekipāžām, jo Melbārdim un Ķibermanim pievienojās Uģis Žaļims, kuram divniekos izdevās izcīnīt dalītu otro vietu.

Latvijas vadošajam bobsleja pilotam Melbārdim šī sezona divniekos rit sekmīgi - vispirms viņš ar Dreiškenu ASV trasē Leikpleisidā sezonas pirmajā posmā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam Kalgari trasē Kanādā viņi pirmo reizi bija labākie, kamēr trešajā posmā Altenbergā vēlreiz tika gūta otrā vieta. Savukārt pirmo reizi ārpus labāko trijnieka viņš finišēja pirms divām nedēļām Kēnigsē, būdams piektais, bet pirms nedēļas Sanktmoricā viņam izdevās izcīnīt uzvaru.

Pasaules kausa kopvērtējumā divniekiem Melbārdis iekrājis 1054 punktus, kas ļauj atrasties vadībā. Otrais ar 1052 punktiem ir Hefti, bet ar 979 punktiem trešais ir Frīdrihs.

Tikmēr Ķibermanis divnieku vērtējumā ar 672 punktiem ieņem devīto vietu.

Melbārdis pašlaik ir līderis neoficiālajā divnieku un četrinieku kopējā ieskaitē.

Posms svētdien noslēgsies ar četrinieku sacensībām.

Pievieno komentāru

Sports