Melbārdis/Dreiškens iekļūst pasaules čempionāta divnieku sacensību pieciniekā

Oskara Melbārža un Daumanta Dreiškena bobsleja ekipāža svētdien pasaules čempionāta divnieku sacensības noslēdza augstajā piektajā vietā.

Pēc pirmās dienas diviem braucieniem Melbārdis/Dreiškens atradās devītajā vietā, bet otrās dienas braucienos latvieši bija attiecīgi piektie un ceturtie ātrākie, summā pakāpjoties par četrām pozīcijām.

No uzvaru izcīnījušā vācieša Frančesko Frīdriha Latvijas vadošā ekipāža četru braucienu summā atpalika par 1,47 sekundēm.

Frīdrihs 22 gadu un 271 dienas vecumā kļuva par visu laiku jaunāko pasaules čempionu divnieku sacensībās. Viņš apsteidza šveicieti Reto Kapadrutu, kurš tālajā 1935.gadā uzvarēja 22 gadu un 336 dienu vecumā.

Pie pasaules čempionāta sudraba godalgas tika mājinieka Beāta Hefti ekipāža, kas zaudēja 0,56 sekundes, bet trešais ar 1,19 sekundes atstatumu bija vēl viens vācu pilots Tomass Floršucs.

Savukārt no ceturto vietu izcīnījušā amerikāņa Stīvena Holkomba Melbārža ekipāža atpalika par 0,20 sekundēm.

Tikmēr jaunā Latvijas pilota Oskara Ķibermaņa ekipāža ar stūmēju Raivi Zīrupu četru braucienu summā ieņēma 18.vietu, summā no Frīdriha atpaliekot par 4,82 sekundēm. Latvijas otrajai ekipāžai pēdējos divos braucienos bija 17. un 18.rezultāts.

Pasaules čempionāta sacensības divniekiem risinājās divas dienas. Uzvarētāji tika noskaidroti četru braucienu summā.

Pirms nedēļas notikušajā Eiropas čempionātā Melbārdis divniekos ierindojās ceturtajā vietā, bet Ķibermaņa ekipāža pirmajā braucienā ierindojās 24.pozīcijā, nespējot kvalificēties otrajam braucienam.

Šis Melbārdim ir trešais pasaules čempionāts pilota statusā. Iepriekš 2011.gadā Kēnigzē trasē Vācijā Melbārdis ar stūmēju Intaru Dambi ieņēma 13.vietu, bet gadu vēlāk Leikplesidas trasē ASV kopā ar Dreiškenu izcīnīja astoto pozīciju.

Pievieno komentāru

Sports