Melbārdim piespriesta diskvalifikācija par neatbilstošu materiālu; atņemta Eiropas čempionāta bronzas medaļa

Latvijas labākajam bobsleja pilotam Oskaram Melbārdim pēc sestdienas divnieku starta Vācijā notikušajā šīs sezonas pēdējā Pasaules kausa posmā, kas vienlaikus bija arī Eiropas čempionāts, par neatbilstošu materiālu piespriesta diskvalifikācija, vēsta Starptautiskā Bobsleja un skeletona federācija (FIBT).

Līdz ar to Melbārdim un viņa stūmējam Daumantam Dreiškenam atņemta Eiropas čempionāta bronzas godalga. Pie tās viņi tika sestdien, veiksmīgi aizvadot sacensības, bet Pasaules kausa vērtējumā viņi šajā posmā bija devītie.

Latvijas izlases treneris Sandis Prūsis pēcāk sarunā ar Latvijas Televīziju (LTV) atklāja, ka ar šādām kamanām jau tiek startēts piecus gadus, un līdz šim nekādas problēmas neesot bijušas. Kā vienu no iemesliem Prūsis minēja to, ka Melbārdis pēc pēdējā laikā veiksmīgi aizvadītām sacensībām vienkārši kļuvis par nopietnu konkurentu spēcīgākajiem braucējiem.

Līdz ar to Eiropas čempionātā diskvalifikācijas dēļ sesto vietu ieguva Latvijas otrs pilots Oskars Ķibermanis ar stūmēju Vairi Leibomu.Pēc tam svētdien bobslejisti Kēnigzē aizvadīs četrinieku sacensības.

Pasaules kausa kopvērtējumā divnieku ekipāžām līderis ar 1645 punktiem ir amerikānis Stīvens Holkombs, bet viņam ar 1610 punktiem seko šveicietis Beāts Hefti. Tikmēr Melbārdis ar 1080 punktiem atkritis uz 12.vietu, bet Ķibermanis ar 816 punktiem ieņem 15.pozīciju.

Savukārt Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) rangā Melbārdis ar tādu pašu punktu summu arī ir 12.vietā, Ķibermanis ar 926 punktiem ieņem 15.pozīciju, bet Uģis Žaļims ar 676 punktiem atrodas 26.vietā.

Pievieno komentāru

Sports