Martins Dukurs piekto reizi iegūst Pasaules kausu un tiek pie 100 000 eiro

Latviešu skeletonists Martins Dukurs sestdien triumfēja Vācijā notiekošajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošā, septītajā posmā, jau piekto reizi izcīnot uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā un Eiropas čempionātā.

M.Dukurs bija labākais abos braucienos, tādejādi tiekot pie Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) īpašās balvas 100 000 eiro apmērā, kas pienākas tam sportistam, kurš uzvarējis sezonas pēdējās trīs sacīkstēs, turklāt visos sešos braucienos palicis nepārspēts. Pērn FIBT iedibināto balvu saņēma tieši M.Dukurs.

Tikmēr otrajā vietā ierindojās Martina brālis Tomass, no uzvarētāja atpaliekot par 0,82 sekundēm.

Šī brāļiem ir ceturtā dubultuzvara sezonā, bet vienmēr pirmais bijis Martins.

Šajā posmā tikmēr ceturto vietu izcīnīja vācietis Franks Rommels.

"Man trūkst vārdu. Varu teikt, ka skeletona dievs mani mīl," pēc sacensībām atzina M.Dukurs. "Šosezon man bija lieliska komanda, un par nopelnītajiem 100 000 eiro vedīšu viņus atvaļinājumā."

M.Dukurs palika nepārspēts sezonas pēdējos piecos Pasaules kausa posmos pēc kārtas, bet labāko trijniekā tajos allaž bija arī T.Dukurs.

Kopumā šosezon M.Dukurs uzvarēja sešās no astoņām Pasaules kausa sacensībām.

Arī Pasaules kausa kopvērtējumā brāļiem izdevās būt labākiem par visiem - Martinam 1720 punkti un pirmā vieta, bet viņam sekoja Tomass ar 1608 punktiem. Tikmēr trešajā vietā Pasaules kausa sezonu ar 1529 punktiem noslēdza amerikānis Metjū Entuāns.

M.Dukurs decembra beigās tika atzīts par 2013.gada Latvijas labāko sportistu. Pēc uzvarām 2010. un 2011.gadā šo balvu sportists ieguva jau trešo reizi karjerā.

M.Dukurs ir pēdējo gadu pasaules labākais skeletonists, kurš kopš 2010.gada kļuvis par četrkārtēju Pasaules kausa ieguvēju, divkārtēju pasaules un četrkārtēju Eiropas čempionu, kā arī Vankūveras Olimpiādes sudraba medaļas ieguvēju. Tiesa, viņš pērnajā pavasarī nespēja kā pirmais sportists vēsturē izcīnīt trešo pasaules čempiona titulu pēc kārtas.

Pasaules kausa izcīņa skeletonā notiek kopš 1986.gada, un iepriekš trīs gadus pēc kārtas kopvērtējumā bija triumfējis vienīgi austrietis Kristians Auers, kurš bija labākais no 1992./1993. līdz 1994./1995.gada sezonai. Pēc gada pārtraukuma Auers triumfēja vēl divas reizes un pašlaik ir vienīgais pieckārtējais Pasaules kausa ieguvējs.

Kā zināms, abi brāļi Dukuri pārstāvēs Latviju Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs, kurās startēs arī latviete Lelde Priedulēna.

Pievieno komentāru

Sports