Mārtiņam Ķiguram divi vārti; "Liepāja" savā laukumā izcīna otro uzvaru

"Optibet" Latvijas futbola virslīgā svētdien Liepājā otro panākumu pēc diviem precīziem Mārtiņa Ķigura raidījumiem svinēja arī "Liepājas" futbolisti. Kārtas pēdējā spēlē "Liepāja" ar 3:0 (1:0) apspēlēja "Metta" komandu.

Spēle norisinājās ar nelielu mājinieku pārsvaru, un vārti tika gūti 27.minūtē, kad pa laukuma centru liepājnieks Mārtiņš Ķigurs lauzās tuvāk vārtiem, aiz muguras atstājot divus viesu komandas spēlētājus, un, stiepjoties pēc bumbas, ar atsitienu no vārtu pārliktņa raidīja bumbu vārtu labajā stūrī - 1:0, vēsta LETA.

50.minūtē Ķiguram padevās vēl iespaidīgāks sologājiens, taču bumba pēdējā brīdī palēcās un aizspurdza augstu pāri vārtiem.

Savu izdevību Ķigurs izmantoja piecas minūtes vēlāk, no aizsarga atlēkušo bumbu tehniski ar kreiso kāju raidot pāri vārtsargam un garām aizsargam vārtu labajā stūrī - 2:0.

Trešos vārtus mača 77.minūtē guva mājinieku 77.numurs Ričards Fraidejs, kurš bija aktīvs visu laiku kopš došanās laukumā uz maiņu. Viņš no labās puses pēc Artūra Karašauska piespēles spēja izmantot nokļūšanu aci pret aci ar viesu vārtsargu Helmutu Saulīti - 3:0.

Kurzemnieki sezonas ievadā viesos ar 2:0 uzveica "Daugavpili", ar divām filigrānām piespēlēm izceļoties Artūram Karašauskam. Turpretī "Metta" komandai zaudējums 1:2 pret "Spartaku", taču skaists tālsitiens jaunā Raimonda Kroļļa kontā.

Vēju pilsētas komandas rindas starpsezonā papildināja ne tikai Karašausks un citi pašmāju futbolisti kā Edgars Vardanjans un Vladislavs Gabovs, bet arī, piemēram, aizpērn Pasaules kausa finālturnīrā spēlējušais tunisiešu aizsargs Ramī Beduī. Komandā no kodola palikuši vārtsargs Valentīns Raļkevičs, aizsargi Deniss Ivanovs, Andris Jurkovskis un Sejdins Keitā, kā arī pussargi Dodo un Kristians Toress.

Neilgi pirms sezonas sākuma šķīrās futbola kluba "Liepāja" un galvenā trenera Andreja Kaļiņina ceļi, viņa pienākumus pārņemot baltkrievam Dmitrijam Mološam.

"Metta" komandu starpsezonā pameta ilggadējais vārtsargs Dāvis Ošs, tāpat ar vienību vairs nav uzbrukuma līdera Tamirlana Džamalutdinova, kurš karjeru turpina Bosnijā un Hercegovinā, kā arī citas komandas atraduši Kristaps Liepa un Kabelo Seriba, bet Kirils Ševeļovs noslēdzis futbolista gaitas. "Metta" vienībai gan ir plašas rezerves akadēmijā, kā arī futbolisti, kuri sevi jau pierādījuši virslīgā.

Iepriekšējā sezonā visās četrās savstarpējās spēlēs ar vienu vārtu starpību uzvarēja liepājnieki.

Pirmajās divās kārtās maksimāli iespējamos sešus punktus ieguvušas RFS, Jūrmalas "Spartaka", "Liepājas" un "Jelgavas" komandas, pa trim punktiem ir "Riga" un "Ventspilij". Bez punktiem palikusi "Metta", "Daugavpils", "Tukums 2000"/TSS un "Valmiera".

Virslīgas sacensības norit bez skatītājiem, stingri ievērojot iepriekš izstrādātā sanitārā protokola prasības.