Māris Juzups uzvar Latvijas čempionātā spēka trīscīņā

Aizputes pagasta spēkavīrs Māris Juzups Gulbenē savā svara kategorijā kļuva par Latvijas čempionu spēka trīscīņā, bet absolūtajā vērtējumā vīru konkurencē bija otrajā vietā.

M. Juzups pirmo reizi startēja svara kategorijā līdz 120 kilogramiem un kļuva par Latvijas čempionu, kopsummā uzrādot rezultātu 775 kilogrami. Pietupienos ar svara stieni M. Juzups uzrādīja rezultātu 272 kilogrami, spiešanā sasniedza 215 kilogramus, bet vilkmē 287,5 kilogramus. “Esmu apmierināts. Ar lielu rezervi nostartēju,” stāsta M. Juzups. Viņš norāda, ka čempionātā nebija liela konkurence, jo daudzus baida dopinga kontrole. “Galvenais bija ar stieni pašam cīnīties,” piebilst spēkavīrs.

M. Juzups absolūtajā vērtējumā “Open” grupā ieguva otro vietu. Par Aizputes pagasta spēkavīru pārāks bija vienīgi viņa komandas biedrs Mārtiņš Krūze no “Spēka Pasaules – Valmieras”. Šā gada pasaules čempionāta spēka trīscīņā bronzas medaļas ieguvējs Latvijas čempionātā startēja “120+” svara kategorijā un kopsummā sasniedza 850 kilogramus.

Aizputes pagasta pārstāvim šīs bija pirmās sacensības pēc atpūtas. Nākamās sacensības M. Juzups plāno decembrī Jelgavā. Tur notiks Latvijas čempionāts svara stieņa spiešanā guļus.

Šogad Latvijas čempionātā spēka trīscīņā bija pārsteidzoši liels dalībnieku skaits. Piedalījās 17 Latvijas komandas un viena vienība no Lietuvas ar vairāk nekā 120 spēka sporta atlētiem. Sacensību laikā tika reģistrēti aptuveni simts Latvijas rekordi, informē Latvijas Pauerliftinga federācijas sabiedrisko attiecību speciāliste Baiba Norberte.

Pievieno komentāru

Sports