Māris Juzups triumfē Latvijas čempionātā svara stieņa spiešanā guļus

Aizputes pagasta spēkavīrs Māris Juzups Jelgavā kļuva par absolūto Latvijas čempionu svara stieņa spiešanā guļus “Open” grupā. Sportists noskaņojies pievārēt vairāk nekā 300 kilogramus smagu svara stieni.

M. Juzups savās šā gada pirmajās sacensībās triumfēja svara kategorijā līdz 120 kilogramiem, pirmajā piegājienā uzspiežot 295 kilogramus smagu svara stieni. Otrajā piegājienā sportists mēģināja 302,5 kilogramus, bet trešajā mēģinājumā 310 kilogramus smagu svara stieni, bet abi piegājieni bija nesekmīgi. Taču ar pirmajā piegājienā iespēto rezultātu pietika, lai M. Juzups iegūto zelta medaļu savā svara kategorijā un kļūtu arī par absolūto Latvijas čempionu “Open” grupā.

Sportists stāsta, ka viņam par 2,5 kilogramiem izdevās uzlabot Latvijas rekordu, kas pērn šajā svara kategorijā uzstādīts Eiropas čempionātā – 292,5 kilogrami. Viņš priecājas arī par to, ka iepriekš absolūtajā vērtējumā bija otrajā pozīcijā, bet šogad izdevās uzvarēt.
M. Juzups savus konkurentus svara kategorijā līdz 120 kilogramiem apsteidza pārliecinoši, jo tuvākie sekotāji spēja uzspiest 230 un 225 kilogramus smagus svara stieņus. Pats M. Juzups apgalvo, ka bija gatavs pievārēt arī vairāk nekā 300 kilogramus smagos svara stieņus, ko Latvijā neviens vēl nav cēlis. Spēkavīrs ir noskaņojies, ka tas viņam izdosies pēc diviem mēnešiem, kad maijā Valmierā notiks Latvijas čempionāts spēka trīscīņā.

Ja Valmierā izdosies uzrādīt labus rezultātus, M. Juzups vasaras sākumā plāno startēt vai nu pasaules čempionātā svara stieņa spiešanā guļus, kas būs Zviedrijā, vai pasaules čempionātā spēka trīscīņā, kas notiks Somijā. Abas vērienīgās sacensības notiks ar pusmēneša intervālu, tāpēc būs jāizvēlas vienas no tām.

Pievieno komentāru

Sports