Maijā notiks jau piektais Priekules MTB velomaratons

Jau piekto gadu Priekules veloklubs un Priekules tūrisma informācijas punkts ar lielu Priekules novada pašvaldības un vietējo uzņēmēju atbalstu jau 3.maijā organizē "Priekules MTB velomaratonu 2015".

2014.gadā tas pulcēja 176 dalībniekus, kas Priekules novadam bija rekordliels skaitlis. Liels gandarījums bija arī par to, ka daudz balvu palika Priekulē, tāpat daudzu pasākuma dalībnieku medaļas, balvas un goda nozīmītes aizceļoja uz citām vietām Latvijā, tas lieliski izreklamēja mūsu pasākumu daudzviet Latvijā. Šogad visu vēlamies atkārtot ar vēl lielāku rezonansi, arī riteņbraukšana ar katru gadu kļūt populārāka un piesaista jaunus dalībniekus.

Priekules MTB maratonā un pusmaratonā aicināti piedalīties Latvijas MTB velobraucēji -  sportisti, amatieri un tautas klases braucēji, bet, jo īpaši gaidām velo-profesionāļu piedalīšanos, kas ar savu izcilo sniegumu un vairāk vai mazāk zināmu vārdu motivē tieši mūsu novada ļaudis pievērsties riteņbraukšanai. Protams, aicinām piedalīties novada un kaimiņu novadu un pilsētu riteņbraucējus, kuri gatavi parādīt savu meistarību ne tikai ātrā braukšanā, bet arī dažādu šķēršļu pārvarēšanā.

Dalībnieku reģistrācija braucienam sāksies pulksten 9 pie Priekules daudzfunkcionālās Sporta halles un beigsies pulksten 11.45.  Starts ar nelielu iesildīšanos tiks dots pulksten 12. Tiesnešu pakalpojumus un laika kontroli nodrošinās SIA „Sportlat”.  „Priekules velobanka” IK rūpēsies par tehnisko palīdzību un uzraudzību trasēs.

Pavisam jauna maratona disciplīna tiks piedāvāta sievietēm un vīriešiem 60+ gadu vecumā – „Senioru velorallijs”. Zinām, ka daudzi vecāka gada gājuma ļaudis savu fizisko labsajūtu uztur braucot ar velosipēdu, tāpēc aicinām tieši viņus pārbaudīt savu varēšanu vecuma grupā 60+ ar laika kontroli, veicot 3 līdz 5 km garu maratona trasi, kas vedīs tepat netālu, pa Priekules sporta hallei tuvējo teritoriju. Trase būs ātra un interesanta. Senioru reģistrācija notiks uz vietas sacensību dienā un starts Senioru rallijam tiks dots pulksten 12.20.

Velotūristiem tiek veidots jauns maršruts, kas vedīs pa Priekules pilsētu un tuvējo apkārtni. Tam gatavojam izziņas materiālu par interesantākajiem dabas, vēstures, kultūras objektiem, ko skatīsim  brauciena laikā. Velotūristu klasē brauksim 20 līdz 23 km tikai savam priekam, bez laika kontroles, to vadīs Priekules velokluba pārstāvji. Starts velotūristiem tiks dots pulksten 12.30.

Īpaši gaidīti  būs mazie velobraucēji. Mazā maratona trasītes būs piecas, jo šogad bērni tiks dalīti piecās grupās, proti, bērniem, kas vēlēsies piedalīties bērnu velobraucienos, būs jāreģistrējas uz vietas sacensību dienā no pulksten 9 līdz 11:45. Bērnu grupās startēs: 3-4gadnieku, 5-6gadnieku, 7-8gadnieku, 9-10gadnieku un 11-12gadnieku grupas, kurām tiks veidoti atbilstoša garuma maršruti. Bērnu klasēm starts tiks dots ap pulksten 12.40, pēc tam, kad Maratona, Pusmaratona, Velotūristu klases un Senioru rallijs būs devušies ceļā. Bērniem būs daudz pārsteigumu, ko sarūpējuši sacensību organizatori un sponsori.

No pulksten 14 līdz 15.30 plānojam maratona dalībnieku finišu, kad finišā sagaidīsim visus maratona braucienu dalībniekus. Ap pulksten 16 notiks apbalvošana. Par dalībnieku un visu pasākuma dalībnieku ēdināšanu un servisu Sporta hallē rūpēsies kafejnīca „Ikars”, ko atbalstīs arī SIA „Gaisma 2”.

Velo pasākumu  tiesās SIA „Sportlat”, sponsorēs SIA „Priekules Bioenerģija”, SIA „Revor” – STIHL un VIKING, atbalstīs SIA „Inerto Materiālu serviss”, SIA „Gaisma 2”, SIA „LPB Priekules maiznīca”, SIA „Priekules MG” un SIA „Zviedru vārti”.

Galvenās balvas VELOSIPĒDA īpašnieku noskaidrosim apbalvošanas ceremonijā pēc visu distanču veikšanas un tas tiks izlozēts no dalībnieku numuriem - ikvienam, kas piedalīsies maratona distancē ar laika kontroli, būs iespēja iegūt jaunu velosipēdu. Bez velosipēda tiks izlozētas arī sponsoru dāvātās, noderīgās balvas velobraucējiem un velotūristiem. Velosipēdu un balvas sponsorē SIA „Priekules Bioenerģija”, kas atbalsta maratonu jau trešo gadu.

Galvenais nosacījums ir ticība saviem spēkiem, labs garastāvoklis un vēlēšanās piedalītie, sev piemērojot noteikumos attiecīgajās Maratona, Pusmaratona, Senioru rallija un  Velotūristu klasēs. Dalības maksas - dalībniekiem līdz 18 gadiem pieci eiro, pēc 18 gadiem 10 eiro, ja reģistrāciju veiksiet internetā www.sportlat.lv. Internetā var reģistrēties līdz 30.aprīlim (ieskaitot). Sacensību dienā dalības maksa būs nedaudz lielāka. Velotūristiem, senioriem un bērniem dalība braucienā par brīvu. Vislielākā uzmanība jāpievērš savai drošībai – neaizmirstiet līdzi paņemt velo aizsargķiveres, bez kurām nebūs iespējams piedalīties distancēs, tas ir un paliek obligāts nosacījums visos velobraucienos.

Tiksimies 3.maija rītā pie Priekules daudzfunkcionālās Sporta halles Priekulē, Priekules novadā!

Sekot jaunākajai informācijai par ’’Priekules MTB velomaratonu 2015’’ var www.priekulesnovads.lv un www.priekulesveloklubs.lv.

Priekules novada tūrisma organizatore Daiga Egle

20150310-1616-mtb-priekule-afisa-2015.pn

Pievieno komentāru

Sports