Madars Razma aizvadījis turnīrus Anglijā, Beļģijā un Zviedrijā

Priekules šautriņu metējs Madars Razma aizvadījis kārtējās pasaules reitinga sacensības šautriņu mešanā, ar mainīgām sekmēm startējot Anglijā, Beļģijā un Zviedrijā.

Pēc veiksmīgās nedēļas nogales augusta sākumā Beļģijā, šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvis Madars Razma devās uz Anglijas pilsētu Hālu, kur 9. augustā norisinājās „BDO Winmau British Classic 2014” sacensības. Diemžēl priekulnieka debija šajā turnīrā neizvērtās veiksmīga un ar zaudējumu jau sacensību 2. kārtā tika ieņemta vien 65. vieta. Kopumā turnīrā piedalījās vairāk nekā 200 dalībnieku no 7 valstīm.

Svarīga nedēļas nogale Madaru Razmu un arī teju visus pārējos vadošos spēlētājus sagaidīja no 15. līdz 17. augustam Beļģijā, kur tika aizvadīts pēdējais „Zuiderduin Masters” reitinga turnīrs – „Winmau Antverp Open 2014”. Sestdien notiekošajās pāru sacensībās, kurās Madars Razma startēja kopā ar lietuvieti Dariusu Labanausku tika ieņemta 17. vieta, ar rezultātu 1:3 atkal piekāpjoties brāļiem Haibrekiem no Beļģijas, kuru pārākums tika atzīts arī pirms divām nedēļām notiekošajā „Winmau Belgium Open 2014” finālā. Diemžēl arī individuālajās sacensībās priekulniekam nācās samierināties vien ar 17. vietu, jo sacensību 4. kārtā tika piedzīvots zaudējums ar rezultātu 3:4 pret vēlāko turnīra pusfinālistu Alanu Norisu. Kopumā „Winmau Antverp Open 2014” piedalījās vairāk nekā pus tūkstotis šautriņu metēju no 18 valstīm.

Tikmēr savas pēdējās pasaules reitinga sacensības augustā Madars Razma aizvadīja no 22. līdz 24. augustam Zviedrijas pilsētā Malmē, kur „Swedish Open 2014” ietvaros reizē notika cīņa arī par svarīgajiem BDO Baltijas un Skandināvijas reģiona reitinga punktiem. Diemžēl jau otro nedēļu pēc kārtas individuālās sacensības Madaram Razmam noslēdzas ar sāpīgu zaudējumu vēlākajam turnīra pusfinālistam, šoreiz ar rezultātu 3:4 tika atzīts Anglijas šautriņu metēja Deiva Smita pārākums, tādējādi atkal ieņemot 17. vietu. Daudz veiksmīgākas priekulniekam izvērtās „Mix triples” un kungu pāru sacensības. Vispirms Madars Razma sestdienas vakarā kopā ar Initu Biti un lietuvieti Dariusu Labanausku izcīnīja augsto 3. vietu „Mix triples” turnīrā, bet svētdien ar Dariusu Labanausku ieņēma arī augsto 5. vietu kungu pāru turnīrā. Kopumā Zviedrijā piedalījās vairāk nekā 300 dalībnieku no 14 valstīm.

Augusta pēdējā nedēļas nogalē Dānijas galvaspilsētā Kopenhāgenā tiks noskaidroti tie divi šautriņu metēji, kuri decembrī dosies uz PDC pasaules čempionātu Anglijā. No Priekules šautriņu metējiem Dānijā startēs ne vien Madars Razma, bet arī Lauris Anškēvics, kā arī Nauris Gleglu no Talsiem. Pēc līdz šim aizvadītajiem posmiem Somijā un Zviedrijā, galvenie favorīti par tikšanu uz čempionātu ir vairāki Somijas šautriņu metēji, savukārt, lai Madars Razma iesaistītos cīņā par iekļūšanu svētdienas izslēgšanas spēlēs, sestdien nepieciešami divi veiksmīgi turnīri.

Pēc neliela vasaras pārtraukuma, 16. augustā ar 2014. gada Saulkrastu čempionātu atsākās Latvijas un Baltijas reitinga sezona šautriņu mešanā. Kopumā sacensībās startēja 16 dāmas un 40 kungi no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas, starp kuriem arī 5 šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvji, mājās pārvedot divas 3. vietas un uzvaru gandarījuma turnīrā.

No šautriņu mešanas kluba „Priekule” pārstāvjiem vislabāk veicās vaiņodniecei Irēnai Bauzei ar priekulnieku Aigaru Strēli, kuri attiecīgi dāmu un kungu konkurencē izcīnīja 3. vietas! Vēl dāmu konkurencē 13. vietu ieņēma priekulniece Laima Upeniece, kungiem 17. vietā ierindojās vaiņodnieks Jānis Birznieks, bet par kungu gandarījuma turnīra uzvarētāju kļuva kalētnieks Andris Ziemelis.

Nākamās Latvijas un Baltijas reitinga sacensības norisināsies 6. un 7. septembrī Priekules daudzfunkcionālajā sporta hallē, kur tiks noskaidroti šī gada „Priekules Kausa” ieguvēji. Šogad turnīra kopējais balvu fonds ir 600 € un sacensību organizatori atkal cer vienkopus Priekulē redzēt lielāko daļu Baltijas vadošo šautriņu metēju. Sestdien, 6. septembrī notiks individuālās sacensības, savukārt svētdien, 7. septembrī uzvarētāji tiks noskaidroti pāros. Plašāka informācija par „Priekules Kausu” pieejama pa e – pastu info@smkpriekule.lv.

Pievieno komentāru

Sports