M.Dukurs izcīna savu otro olimpisko sudraba medaļu

Latviešu skeletonists Martins Dukurs sestdien Soču olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro vietu, piekāpjoties vienīgi Aleksandram Tretjakovam no Krievijas un iegūstot savu otro olimpisko sudraba medaļu karjerā.

Šī ir kļuvusi par Latvijas veiksmīgāko ziemas Olimpiādi kopš neatkarības atgūšanas. Iepriekš Vankūverā tika izcīnītas divas sudraba medaļas, to skaitā arī M.Dukuram, bet Sočos jau iegūts viens sudrabs un divas bronzas.

Tikmēr vecākais no brāļiem Dukuriem Tomass sacensības noslēdza ceturtajā vietā, izmantojot amerikāņa Džona Deilija rupjo kļūdu un pakāpjoties no piektās pozīcijas. Līdz medaļai latvieti šķīra 0,32 sekundes.

Dienas otrajā braucienā M.Dukurs uzrādīja otro labāko laiku aiz Tretjakova un summā viņam zaudēja 0,81 sekundi. Četros braucienos latvietis divreiz bija otrais, bet reizi - pirmais.

Trešais tikmēr bija Metjū Entuāns no ASV, kurš uzvarētājam zaudēja 2,97 sekundes.

T.Dukurs sacensību braucienos uzrādīja attiecīgi sesto, divpadsmito, piekto un septīto labāko laiku.

M.Dukurs pēc piektdien veiktajiem pirmajiem diviem braucieniem atrādās otrajā vietā, no Tretjakova atpaliekot par 0,56 sekundēm. Tikmēr T.Dukurs bija sestais, trešās vietas īpašniekam zaudējot 0,51 sekundi. Savukārt sestdien veiktā trešā brauciena gaitā M.Dukurs atspēlēja 0,02 sekundes, bet T.Dukurs pakāpās uz piekto vietu 0,31 sekundes aiz trešās vietas.

Iepriekš vēsturē divas olimpiskās medaļas bija ieguvuši vien divi skeletonisti, bet M.Dukuram un Tretjakovam Sočos izdevies pievienoties šim sarakstam. Šis ir vienīgais olimpiskais sporta veids bez divkārtēja čempiona un tāds tas palicis arī Sočos, jo Olimpiādei nebija kvalificējies Vankūveras čempions Džons Montgomerijs no Kanādas.

Pievieno komentāru

Sports