M.Dukura komanda līdz Olimpiādei Liepājā centīsies realizēt idejas ar jaunu slidu komplektu

Par spīti izcilajam Pasaules kausa sezonas noslēgumam latviešu skeletonists Martins Dukurs līdz Soču Ziemas olimpiskajām spēlēm centīsies realizēt svaigas idejas ar jaunu slidu komplektu, sportists izteicies laikrakstam "Diena".

M.Dukurs sestdien triumfēja Vācijā notikušajā Pasaules kausa izcīņas noslēdzošajā, septītajā, posmā, jau piekto reizi izcīnot uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā un Eiropas čempionātā. Tāpat latvietis otro gadu pēc kārtas tika pie Starptautiskās Bobsleja un skeletona federācijas (FIBT) īpašās balvas 100 000 eiro apmērā, kas pienākas tam sportistam, kurš uzvarējis sezonas pēdējās trīs sacīkstēs, turklāt visos sešos braucienos palicis nepārspēts.

"Man patiešām ir liels prieks, ka FIBT šādā veidā ir radījusi iespēju stimulēt sportistus. Tā ir lieliska iespēja ne tikai izjust gandarījumu par uzvaru, bet arī nopelnīt naudu," citēts M.Dukurs, aiz kura Pasaules kausa kopvērtējumā ierindojās viņa vecākais brālis Tomass Dukurs. "Biju lietas kursā par to, kas notiek otro braucienu laikā. Sazinājos ar tēvu un teicu viņam, ka man nav variantu - ir jāiet uz visu banku. Pēc apļa izspruku sveikā gandrīz vai kā caur adatas aci. Būtu pārdesmit centimetru par ātru nogriezis lejā, sekas būtu neprognozējamas."

Sportists atzīst, ka pirms Soču Olimpiādes viņam ir jaunas idejas, kā uzlabot savu sniegumu, tāpēc tiek gatavots jauns slidu komplekts. Komanda otrdien plāno doties uz Liepāju un tās realizēt dzīvē.

"Sočos mums ir jābūt gataviem uz visiem iespējamajiem notikumu pavērsieniem. Konkurenti jau arī nesnauž," izceļ M.Dukurs. "Kad slidas būs gatavas, man būs iespēja veikt aptuveni vēl desmit testa braucienus. Vismaz pagaidām ir sajūta, ka varētu izdoties uzķert kaut ko labu. Man vēl labā atmiņā ir Vankūveras pieredze. Pagājušajās olimpiskajās spēlēs ledus bija ļoti ātrs. Es nezinu, ko viņi bija darījuši - gandrīz vai ar karstu lupatu pa trasi staigājuši. Pēc gada Pasaules kausa izcīņas mačos Vankūverā rezultāti bija par vienu sekundi sliktāki."

M.Dukurs decembra beigās tika atzīts par 2013.gada Latvijas labāko sportistu. Pēc uzvarām 2010. un 2011.gadā šo balvu sportists ieguva jau trešo reizi karjerā.

Soču olimpiskās spēles norisināsies no 7. līdz 23.februārim, bet Latviju tajās pārstāves 58 sportisti.

Pievieno komentāru

Sports