"LMT Autosporta Akadēmijas" pilotu Mārtiņu Sesku pieviļ tehnika Latvijas autošosejas čempionāta pirmajā posmā

Ar sacīkstēm Pērnavā, Auto24 trasē, startējusi Baltijas autošosejas čempionāta (BaTCC) sezona. Šajās sacensībās šogad startē arī “LMT Autosporta Akadēmijas” piloti Mārtiņš Sesks un Beate Klipa. Pirmajā posmā lielisku sniegumu parādīja Klipa, finišējot trešajā vietā “Kumho Challenge Super1600” klasē.

Abi “LMT Autosporta Akadēmijas” jaunieši – divkārtējā Latvijas čempione autokrosā Beate Klipa un patreizējais Latvijas rallija čempionāta vicelīderis Mārtiņš Sesks – šosezon sper pirmos soļus auto šosejā. Ja M. Sesks pirmās sacensības aizvadīja jau pirms nedēļas, izcīnot otro vietu “Fast Lap” seriāla pirmajā posmā, tad B. Klipa debiju piedzīvoja šonedēļ, informē "LMT Autosporta akadēmijas" sabiedrisko attiecību speciāliste Anda Treija.

Izcīnot trešo un ceturto vietu braucienos, B. Klipa ieguva 27 ieskaites punktus, kas deva trešo vietu posma summā. “Esmu ļoti priecīga! Pirms nedēļas bija pilnīga neziņa par to, kā man veiksies, un galvenais uzdevums bija nepalikt pēdējai. Tomēr šajā nedēļas nogalē ar katru apli jutos arvien labāk, un beigās jau sanāca braukt diezgan ātri. Protams, ir ļoti daudz jāmācās, jo šīs bija tikai manas pirmās sacīkstes. Tomēr tas nemazina prieku par paveikto – goda pjedestāls noteikti ir daudz labāks rezultāts nekā pirmajā posmā biju gaidījusi!,” tā par savu debiju autošosejas sacensībās izsakās B. Klipa.

Otram “LMT Autosporta Akadēmijas” pilotam Mārtiņam Seskam Baltijas autošosejas čempionāts nebija veiksmīgs. Uzrādījis konkurēt spējīgus rezultātus treniņos un kvalifikācijā, uz sacīkšu starta Mārtiņš stājās ar pamatotām cerībām uz godalgoto trijnieku. Tomēr pievīla mašīnas elektrosistēma, un nācās izstāties abos braucienos. Tagad M. Seska mehāniķiem jāpaveic gandrīz neiespējamais, un līdz rallijam “Kurzeme” (notiks 6. un 7. maijā) mašīna ne tikai jāpārbūvē atbilstoši rallija sacensībām, bet arī jānovērš elektrosistēmas defekts.

Nākamās sacensības “LMT Autosporta Akadēmijai” jau nākamnedēļ – ekipāža Mārtiņš Sesks / Reinis Vilsons startēs Latvijas autorallija čempionāta otrajā posmā, rallijā “Kurzeme”. Beatei Klipai nākamais starts paredzēts pēc trim nedēļām, debitējot NEZ kroskartu čempionāta pirmajā posmā Hēljesas trasē Zviedrijā.

Latvijas čempionāta 1. posma rezultāti “Kumho Challenge Super1600” klasē
1.Nikolajs Grjazins (LV, Sports Racing Technologies, Peugeot 208 R2)          50 punkti
2.Kairo Kallass (EE, Honda Civic) 36 punkti
3.Beate Klipa (LV, LMT Autosporta Akadēmija, Ford Fiesta R2)        27 punkti
4.Dmitrijs Savatejevs (RU, Lada Kalina)     27 punkti
5.Kristaps Mietulis (LV, Honda Civic)         20 punkti
6.Igors Zubkovs (LV, Honda Civic)                8 punkti

Pievieno komentāru

Sports