LMT Autosporta Akadēmijā startēs arī Liepājas jaunais autosporta talants Mārtiņš Sesks

Jau šonedēļ ar rallijsprintu "Alūksne" savu piekto sezonu uzsāks "LMT Autosporta Akadēmija" – komanda, kas pēdējos trīs gadus ir Latvijas rallija čempioni R2 klasē, junioru un komandu vērtējumā. Šogad Latvijas vadošo rallija komandu pārstāvēs trīs rallija ekipāžas - Emīls Blūms/ Reinis Vilsons, Toms Lielkājis/ Toms Pirtkiņš un Mārtiņš Sesks/ Uldis Briedis, bet no vasaras sezonas viņiem pievienosies arī Beāte Klipa, kura startēs autokrosa un kartingu sacensībās, informē Anda Podziņa, LMT Autosporta Akadēmijas sabiedrisko attiecību konsultante.

LMT Autosporta Akadēmijas 2015. gada sezonas rallija ekipāžās tiks apvienota pieredze un jaunība, un Akadēmija nolēmusi dot iespēju uzreiz trim jaunajiem talantiem, kas atlasīti no Latvijas Autosporta Federācijas (LAF) Junioru akadēmijas dalībnieku rindām.

Neapšaubāms komandas līderis šajā sezonā būs Emīls Blūms – viņš ir aizvadījis trīs sezonas rallijā un pierādījis sevi kā stabilu un ātru sportistu. Šogad E. Blūms startēs ar Ford Fiesta R2, un savus spēkus varēs pierādīt arī vienā no pasaules rallija čempionāta (WRC) posmiem. Blūma mērķi sezonai ir visaugstākie – Latvijas čempiona tituls autorallijā.

Pirmo gadu LMT Autosporta Akadēmiju pārstāvēs LAF Junioru Akadēmijas absolventi M. Sesks un T. Lielkājis, kuru galvenais mērķis - startēt rallijsprinta un rallija disciplīnās, kā arī krāt pieredzi, tiecoties pēc labiem rezultātiem. Toms Lielkājis 2014.gadā uzvarēja divu populārāko standartauto sacīkšu seriālos – zelta medaļas iegūtas kā supersprinta, tā minirallija kopvērtējumā. Turklāt abās disciplīnās tas paveikts prestižākajā 4WD Plus klasē. Savukārt 15 gadus vecais Mārtiņš Sesks komandu pārliecināja ar plānoto intensīvo treniņprogrammu, mērķtiecību un intelektu – LMT Autosporta akadēmija nolēmusi jaunietim dot iespēju sevi pierādīt, startējot Latvijā spēcīgākās rallija komandas sastāvā.

Zināmākā no LAF Junioru Akadēmijas absolventiem ir pirmā sieviete - Latvijas čempione autosportā - Beāte Klipa. Pērnā gada Latvijas un Baltijas čempione bagiju B600 grupā jaunajā sezonā startēs Latvijas kartingu čempionāta un „ProKart” sacensībās, un turpinās piedalīties autokrosa sacensībās ar B600 bagiju. Iespējams, ka sezonas laikā Beāte izmēģinās spēkus arī rallijkrosā, kas strauji kļuvis populārs ne vien ārzemēs, bet arī Latvijā, pateicoties latviešu sportistu augstajiem sasniegumiem. Ņemot vērā šo tendenci, LMT Autosporta Akadēmija vēlas veicināt jauno sportistu attīstību arī šajā disciplīnā. Tālab Akadēmija nolēmusi atbalstīt jaunās un talantīgās B.Klipas karjeras attīstību un uzskata, ka kartingu sacensības ir ļoti labs iesākums gaidāmajai rallijkrosa karjerai. Pagājušo nedēļu Beāte pavadīja kartingu treniņu nometnē Portugālē, kur trenējās Haralda Šlēgelmilha vadībā.

Jau piekto gadu LMT Autosporta Akadēmijas ģenerālsponsors būs Latvijas vadošais mobilo sakaru operators Latvijas Mobilais Telefons (LMT). Gatavību atbalstīt komandu arī šogad izteicis uzņēmums „Samsung Electronics Baltics”, nodrošinot komandu ar viedierīcēm. Sportistu rallija automašīnas pret negadījumiem trasē apdrošinās „If Apdrošināšana”. Rallija komandas braucēju automašīnām riepas nodrošinās „Pirelli”, bet sporta eļļas un smērvielas piegādās „Motul”. Jaunā sezona LMT Autosporta Akadēmijai sākusies ne vien ar jauniem sportistiem, bet arī jauniem atbalstītājiem. Viens no tiem - autosporta apģērbu ražotājs „P1” - visiem komandas jauniešiem nodrošinās vienādus autosporta kombinezonus.

Arī 2015. gadā visoperatīvāko informāciju par varēsiet iegūt LMT Autosporta Akadēmijas sociālajos tīklos – Twitter kontā @Auto_Akademija, Instagram: Auto_Akademija, facebook.com/AutosportaAkademija un youtube.com/user/OkartesAutoAkademija. Plašāka informācija par komandu un tās dalībniekiem – www.autoakademija.lv


Pievieno komentāru

Sports