Lipmans neatsauks Latvijas kandidatūru hokeja čempionāta rīkošanai 2014.gadā

Neraugoties uz Ministru prezidenta Valda Dombrovska (JL) pausto par valsts nespēju finansiāli atbalstīt pasaules čempionāta hokejā rīkošanu Latvijā 2014.gadā, Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans neplāno atsaukt Latvijas kandidatūru čempionāta rīkošanai.

Kā aģentūrai LETA norādīja Lipmans, pēc Ministru prezidenta paziņojuma viņš sācis apsvērt Latvijas kandidatūras atsaukšanu, atceroties to, ar kādām pūlēm izdevies sarīkot čempionātu vēl 2006.gadā.

Viņaprāt, pašreizējās ekonomiskās krīzes laikā valdībai tieši būtu jāuzņemas čempionāta rīkošana, lai cilvēkiem dotu cerību, ka krīze drīzumā beigsies un pašreizējās grūtības ir pārejošas, taču šādi valdības izteikumi pagaidām liecina, ka krīze ilgs vēl līdz 2014.gadam.

Tomēr neatteikties no ieceres par sacensību rīkošanu viņu pamudinājusi saruna ar Rīgas mēra amata kandidātu Aināru Šleseru (LPP/LC), kuras laikā Šlesers garantējis pašvaldības atbalstu gadījumā, ja viņš tiks ievēlēts Rīgas domē.

Jau ziņots, ka balsošana par to, kura valsts 2014.gadā rīkos pasaules čempionātu hokejā, notiks 8.maijā. Savukārt dienu iepriekš notiks visu valstu prezentācija, uz kuru ieradīsies arī Rīgas mērs Jānis Birks (TB/LNNK).

Balsojumā par pasaules čempionāta hokejā rīkošanu Latvija konkurēs ar Baltkrieviju, Ungāriju un Ukrainu.

Latvija jau iepriekš, 2006.gadā, ir rīkojusi pasaules čempionātu hokejā, savukārt Ungārijā, Ukrainā un Baltkrievijā augstākās divīzijas turnīrs līdz šim vēl nav noticis.

Šogad pasaules čempionāts hokejā notiek Šveicē. 2010.gadā turnīru rīkos Vācija, 2011.gadā pasaules labākie hokejisti pulcēsies Slovākijā, 2012.gadā - Somijā, bet 2013.gadā pasaules čempionāts norisināsies Zviedrijā.

Pievieno komentāru

Sports