Liepājnieks Francijā piedalās pirmajā Eiropas skolu čempionātā badmintonā

No 16. līdz 21.jūnijam Francijas vidienes pilsētā Klermontferānā notika pirmais ISF Eiropas skolu čempionāts badmintonā, kur starp 16 valstīm  piedalījās arī divas skolēnu komandas no Latvijas, tostarp, ar Liepājas pilsētas Sporta pārvaldes atbalstu, U15 apvienotajā komandā startēja arī liepājnieks Gustavs Dāvids Brečs.

Pēc Francijas badmintona federācijas ierosinājuma, turnīrā tika eksperimentēts ar jaunu punktu skaitīšanas sistēmu komandu turnīros - uzvarētāju komandai bija jāiegūst 105 punkti, izspēlējot visas 5 kategorijas - meiteņu un zēnu vienspēles, dubultspēles un jaukto dubultspēli. Komandu mačs sākās ar meiteņu vienspēli līdz 21 punktam, tad rezultātam turpinoties sekoja zēnu vienspēle, meiteņu un zēnu dubultspēles, un jauktā dubultspēle. Tādējādi jaukto dubultspēļu pārim bija teorētiskas iespējas atspēlēties arī no rezultāta 0:84.

Gan skolu, gan apvienoto izlašu turnīros uzvarēja Francijas skolēni. Latvijas jaunie badmintonisti šādai punktu skaitīšanas sistēmai nebija īsti gatavi, jo katrā spēlē faktiski tika izspēlēts tikai 1 sets līdz 21 punktam un netika dota iespēja atspēlēties 2.setā un iespējams gūt uzvaru 3.setā, kā tas ir ierasts visās citās sacensībās. Tādējādi Siguldas skolu komanda 11 komandu konkurencē izcīnīja 6.vietu, savukārt Latvijas apvienotā komanda ar G.D.Breču sastāvā 5 komandu konkurencē palika pēdējā 5.vietā, tā arī negūstot uzvaru nevienā no spēlēm.

Vistuvāk uzvarai ar rezultātu 102-105 mūsējie bija atzīstot Grieķijas vienaudžu pārākumu.


Pievieno komentāru

Sports