Liepājniekiem dubultuzvara LBL čempionātos

Svētdien, 16. martā, divas uzvaras Latvijas Basketbola līgas spēlēs savu skatītāju klātbūtnē izcīnīja abas spēcīgākās Liepājas komandas. LBL1 ietvaros „Liepāja/Triobet" ļoti pārliecinoši ar rezultātu 107:64 pārspēja „BA Turība" komandu, bet pēc tam „Liepājas Lauvas 2" sezonas pēdējā spēlē pārspēja „OC Limbaži" vienību ar rezultātu 86:74.

Svētdien kā pirmās laukumā devās LBL1 komandas – „Liepāja/Triobet" un „BA Turība". Abām vienībām šī bija jau trešā spēkošanās reize šajā sezonā. Pirmajos divos mačos pārāki bija liepājnieki, kuri uzvaru izcīnīja ne tikai savu skatītāju klātbūtnē (75:74), bet arī izbraukuma spēlē Mārupē (70:63), informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Līdz šai spēlei arī turnīra tabulā nedaudz labāk bija sekmējies liepājniekiem, kuri 29 spēlēs bija izcīnījuši 19 uzvaras un turnīra tabulā atradās 6. vietā. Savukārt „BA Turība" ar  deviņiem panākumiem 30 mačos atradās 10. pozīcijā 12 vienību konkurencē.
Par mača favorītiem uzskatītie Liepājas basketbolisti savu pārsvaru apliecināja jau no pirmajām minūtēm, ātri vien izvirzoties vadībā. Pēc pirmās ceturtdaļas liepājnieku pārsvars uz tablo vēstīja 11 punktus, bet puslaika pārtraukumā dodoties komandas šķīra jau 24 punkti – 55:31.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki pilnībā izšķīra mača likteni, palielinot rezultāta starpību virs 30 punktiem. "Turībai" netika doti varianti, lai lauztu cīņas gaitu un galarezultātā vēju pilsētas basketbolisti izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 43 (!) punktu starpību – 107:64. Liepājas komandas labā 25 punktus guva Ivars Timermanis, bet ar 14 un 12 punktiem atzīmējās, attiecīgi, Roberts Freimanis un Kristaps Miglinieks.

Uzreiz pēc LBL1 spēles laukumā devās LBL2 komandas – „Liepājas Lauvas 2" un „OC Limbaži". Abām komandām šī bija pēdējā regulārā čempionāta spēle un ja Liepājas basketbolistiem šī spēle no turnīra tabulas viedokļa neko nenozīmēja, tad „OC Limbažiem" veiksmes gadījumā šī uzvara ļautu pacelties pozīciju augstāk.

Iepriekšējā abu komandu tikšanās reizē pirms nedēļas Limbažos uzvaru svinēja laukuma saimnieki (74:67), kuri atradās augstāk arī turnīra tabulā. Liepājnieki to nedomāja respektēt un atdeva visus spēkus, lai izcīnītu uzvaru savā laukumā un sezonu noslēgtu uz patīkamas nots.

Spēles pirmais puslaiks aizritēja ļoti līdzīgi. Ja pirmajās 10 minūtēs nedaudz labāki bija viesi (17:22), tad otrajā desmitminūtē dominēja laukuma saimnieki, kuri savus pretiniekus ne tikai noķēra, bet aizsteidzās arī priekšā – 45:41.

Trešo ceturtdaļu apņēmīgi iesāka viesi, līdz ceturtdaļas vidum spējot pārņemt vadību savās rokās (51:55). Tas gan izrādījās uz neilgu laiku un liepājnieki sekmīgāk aizvadīja ceturtdaļas otro pusi, atgūstot vadību pirms pēdējām 10 minūtēm - 67:63. Intriga spēlē bija līdz spēles 38. minūtei, kad izšķirošo (9:0) izrāvienu veica "Liepājas Lauvas 2", spēli ar triecienu grozā no augšas noslēdzot Robertam Krūmiņam - 86:74.

Par mača varoni kļuva jau pieminētais Roberts Krūmiņš, kurš pretiniekus šajā vakarā sarūgtināja ar 42 gūtajiem punktiem, bet ar 21 gūto punktu izcēlās Roberts Krastiņš. "Limbažu" komandas labā ar 22 punktiem un 10 atlēkušajām bumbām izcēlās Kaspars Veide, bet 20 punkti un septiņas bumbas zem groziem Pētera Penkas kontā.

Līdz ar to, liepājnieki šo LBL2 sezonu noslēdza ar patīkamu uzvaru, taču LBL1 ietvaros visas izšķirošās cīņas būs vēl tikai priekšā. Jau šo trešdien, 19. martā, ļoti svarīgu spēli savu skatītāju klātbūtnē aizvadīs “Liepāja/Triobet” basketbolisti, kas Liepājas Olimpiskajā centrā uzņems vienus no saviem sīvākajiem konkurentiem – BK “Valmiera”. Mača sākums pulksten 19:30.