Liepājnieki startēs vērienīgajās motokrosa sacensībās “Arēnā Rīga” 2

21. oktobrī, Latvijas lielākajā multifunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” norisināsies vēl iekštelpu motokrosa sacensības, kurās dalību ņems arī liepājnieki Jānis Riters, Elgars Jonass, Gunvaldis Vēsmiņš, Lauris Freibergs, Uldis Freibergs un Dāvis Līvs. Motokross ārēnā jeb “arenakross’ ir sacensības, kurās motosportisti sacenšas īpašā, iekštelpās izbūvētā trasē.

Organizatori paredz, ka 21. oktobrī “Arēna Rīga” būs pārpildīta ar motosporta faniem no visas Latvijas un tuvākajām Eiropas valstīm, kas vēlēsies atbalstīt sev labi zināmos sportistus Latvijā vēl salīdzinoši jaunā motosporta disciplīnā. Sacensībās ar nosaukumu "Optibet Champions Race" tiks noskaidroti uzvarētāji trīs solo motociklu klasēs, uz starta stājoties sportistiem no Baltijas valstīm, vadošie sportisti no Lielbritānijas, Zviedrijas, Nīderlandes un Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, informē sacensību pārstāve Anda Treija.  

Prestižākajā jeb "Čempionu" klasē uz starta gaidāmi 20 īpaši uzaicināti sportisti no Latvijas un ārvalstīm, tostarp – Lauris Freibergs, Adam Chatfield, Dāvis Līvs, Niclas Hallafors, Karel Kutsar, Andero Lusbo un citi. Pasākuma organizatori sola, ka teju ikviens no īpaši uzaicinātajiem sportistiem būs ar savulaik izcīnītu čempiona titulu, kas padarīs sacensības īpaši aizraujošas. Pasākuma rīkotāji "Nacionālās Motosporta asociācijas" (NMA) informē, gaidāmi arī vairāki pārsteigumi un, iespējams, dalībnieku vidū būs iespēja redzēt leģendārus sportistus, kuri kādu brīdi klasiskā motokrosa sacensībās nav bijuši.

Dāvis Līvs, deviņkārtējs Latvijas čempions, čempionu klase: “Jau esmu piedalījies iekštelpu motokrosa sacensībās un tas ir interesanti, kompakta trase, skatītājiem labi pārredzams laukums, sīvas cīņas, jo ierobežots platums, apdzīšanas manevri īpaši jāpārdomā. Mans galvenais mērķis ir priecēt fanus un draugus, nostartēt pēc savām spējām. Zinu, ka apmeklēs ģimene un draugi, ceru dzirdēt liepājniekus un visus pārējos savus atbalstītājus, kas sekojuši manai sportiskajai attīstībai visas karjeras garumā.”

Ņemot vērā “arenakross” īpašo veidu - sacensības aizritēs kompaktā trasē, kas nodrošinās spraigas un saspringtas cīņas braucēju starpā - sacensību norisei īsā laikā arēnā bija jāsaved aptuveni 3000 m3 grunts seguma un jāspēj izveidot kvalitatīva un interesanta trase, kuras izveide uzticēta visā Eiropā zināmam trašu speciālistam.

Jau zināms, ka junioru sacensībās piedalīsies vairāki sportisti no astoņiem līdz 12 gadiem, starp kuriem, ļoti iespējams, būs iespēja redzēt kādu no nākotnes motokrosa čempioniem, bet "Nacionālajā" klasē sacentīsies sportisti no Latvijas, kuri klasiskajā motokrosā startē ar MX1 un MX2 klašu motocikliem.

Jānis Riters, Nacionālā klase, piecus gadus nav piedalījies motokrosa sacensībās: “Iekštelpu motokrosā piedalīšos pirmo reizi, iepriekš tāda pieredze nav bijusi, tas ir kaut kas jauns un satraucošs. Šis ir ļoti vajadzīgs pasākums, kas starptautiskajā motokrosa sfērā nav jaunums. Protams, arī Arēna Rīga tiks lietderīgi izmantota, laiks hokeju mainīt pret motokrosu! Varam ņemt piemēru no Igaunijas, kur jau ir šāda moto trase, kas, protams, dotu

lielāku iespēju sportistiem sagatavoties un ideāla alternatīva ziemas mēnešos. Mans lielākais mērķis ir nepievilt pašam sevi, ja to izpildīšu, tad būs arī labs rezultāts. Lielākie atbalstītāji būs mana ģimene un draudzene, paši tuvākie jau tagad ir satraukušies vairāk nekā es. Draugi sniedz atbalstu un iedrošinājumu.”

Pasākuma laikā paredzēta arī plaša izklaides programma un aktivitātes līdzjutējiem – “Optibet Champions Race” atklāšanā uzstāsies Latvijā labi zināmu mūziķu apvienība “3LIVE PROJECT”. Kā pauž NMA vadītājs Kaspars Cveiģelis: “Mērķis ir sarīkot augsta līmeņa starptautisku pasākumu, kas nākotnē varētu kļūt par tradīciju, un sava veida iksezonas Baltijas motokrosa sezonas noslēguma šovu sportistiem un faniem.”

Biļetes uz pasākumu jau ir pieejamas tirdzniecībā "Biļešu servisa" kasēs.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Tuuu

Un Rodrigo Līvs Birbels arī brauks.Liepājnieki!!!

pirms 3 gadiem, 2017.10.17 22:30

Sports