"Liepājas" un "Metta"/LU duelis ievada virslīgas futbola čempionāta 34.spēļu kārtu

Latvijas "SMScredit.lv Virslīgas" futbola čempionāta pirmajā 34.kārtas spēlē šodien "Liepāja" savā laukumā tiekas ar "Metta"/"Latvijas Universitāte" komandu.

Cīņa "Daugavas" stadionā, Liepājā, sāksies plkst.19.

"Liepājas" komanda pašlaik turpina ļoti saspringtu cīņu par čempionāta godalgām, bet "Metta"/LU futbolisti, šajā mačā tiekot pie punktiem, var nodrošināt kopvērtējuma devīto vietu, kas pēc sezonas liks aizvadīt pārspēles par vietu virslīgā.

Liepājnieki ir nepārspēti piecās spēlēs pēc kārtas, šajā laikā gūstot četrus panākumus, bet "Metta"/LU kontā ir seši zaudējumi pēc kārtas, pēdējie četri no kuriem piedzīvoti ar vienu vārtu starpību.

Iepriekšējās trīs abu komandu šīs sezonas tikšanās reizēs allaž uzvarējuši liepājnieki, iekrājot kopējo gūto un zaudēto vārtu attiecību 8:2.

Kārtas turpinājumā sestdien Rīgas "Skonto" savā laukumā uzņems kopvērtējuma līderus un pašreizējos čempionus "Ventspili", šajā mačā, iespējams, noskaidrojot čempiona titula ieguvēju, bet cita medaļu tīkotāja "Jelgava" savā laukumā tiksies ar "Jūrmalu", kas ir tuvu tam, lai nodrošinātu kopvērtējuma pēdējo vietu un tādējādi atstātu valsts augstāko līgu.

Kārtas noslēgumā svētdien Jūrmalas "Spartaks" uzņems Rīgas "Daugavu", bet vēl viena medaļu tīkotāja Daugavpils "Daugava" pilsētas derbijā tiksies ar "Daugavpili."

Pēc šīs kārtas komandām čempionātā būs jāaizvada vēl pa divām spēlēm.

Pašlaik čempionātā uz pirmo vietu pretendē divas komandas, tomēr ievērojami labākās pozīcijās ir pašreizējie čempioni "Ventspils", bet labāko trijniekā teorētiski var ielauzties pat piecas dažādas komandas.

Aizpagājušajā nedēļā Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komisija (DK) "Skonto" un "Jūrmalai" neizpildīto saistību dēļ jau otro reizi šosezon atņēma kopvērtējuma punktus. Ja pirmajā reizē vienības tika sodītas ar trīs punktu atņemšanu, bet apelācijas rezultātā sods tika samazināts līdz viena punkta atņemšanai, šoreiz abām komandām atņemts pa četriem punktiem.

Pašlaik nav zināms, vai apelāciju ceļā kādam no sodītajiem klubiem izdosies atgūt atņemtos punktus, tāpēc nav izslēdzams scenārijs, ka valsts čempiona titula ieguvējs un medaļnieku sastāvs oficiāli kļūs zināms vien pēc attiecīgiem LFF lēmumiem.

Virslīgas kopvērtējumā "Ventspils" futbolistiem 33 mačos ir 74 punkti, bet pēc soda piešķiršanas no tās jau par deviņiem punktiem atpaliek iepriekš ilglaicīgā līdere Rīgas "Skonto". Uz trešo vietu ar 62 punktiem 33 spēlēs pakāpusies Daugavpils "Daugava", kurai ar 61 punktu seko "Jelgava". Savukārt "Liepājas" futbolisti ir piektie ar 59 punktiem.

Sesto vietu ar 47 punktiem ieņem Jūrmalas "Spartaks", tam ar 43 punktiem seko Rīgas "Daugava", bet 26 punkti ir "Daugavpils" vienībai. Tikmēr 13 punktus iekrājusi "Metta"/"Latvijas Universitāte", no kuras par sešiem punktiem atpaliek "Jūrmala".

Turnīrā komandas sacenšas četros apļos.

Pievieno komentāru

Sports