Liepājas SSS basketbolistes izcīna uzvaru arī otrajā apvienotā čempionāta mačā

"Liepājas Sporta spēļu skola" (LSSS) ceturtdien Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta starptautiskās divīzijas ietvaros savā laukumā ar 85:60 (19:19, 23:17, 15:18, 23:11) uzvarēja Latvijas U-17 komandu, tiekot pie otrās uzvaras tikpat mačos.

Liepājnieču rindās ar 25 punktiem un desmit atlēkušajām bumbām izcēlās Emīlija Krista Grava, kamēr 21 punktu pievienoja Līna Loceniece. Savukārt Latvijas U-17 valstsvienībā 15 punktus iemeta Ketija Vihmane, raksta LETA.

Izšķirošo pārsvaru LSSS basketbolistes gan nodrošināja noslēdzošajā ceturtdaļā, jo, tai sākoties, mājinieces bija vadībā vien ar 57:54.

Zīmīgi, ka abām šīm komandām galvenais treneris ir Kaspars Mājenieks. Apvienotā čempionāta vēsturē līdzīgs gadījums bijis vien Aināram Čukstem, kurs savulaik vienlaikus bija "TTT Rīga - Junioru" un Latvijas U-16 izlases galvenais treneris.

Šajā sezonā apvienotajā čempionātā komandas sadalītas divās divīzijās, lai nodrošinātu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Elites divīzijā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet "TTT Rīga" ar katru komandu spēlēs pa četrām reizēm, kamēr starptautiskajā divīzijā būs četri apļi.

Pēc spēka otrajā jeb starptautiskajā divīzijā vadībā LSSS, kas guvusi uzvaras abās spēlēs, kamēr panākums vienīgajā mačā ir "Tartu Universitāte"/"Kalev" basketbolistēm. Daugavpils Universitāte" ar trim panākumiem četros mačā ir trešā, kamēr viena uzvara divās spēlēs ir Latvijas U-17 izlasei.

Tikmēr "G4S Noorteliiga" svinējusi vienu panākumu trijos dueļos, bet bez uzvarām ir Latvijas U-16 izlase un "Saldus", kas aizvadījušas divus mačus.

Savukārt vadošajā divīzijā līdere ar piecām uzvarām piecās spēlēs ir RSU, kamēr viena uzvara vienīgajā spēlē ir "TTT Rīga" vienībai.

Trīs panākumi piecos mačos ir "Liepājas papīrs"/LSSS basketbolistēm, kamēr viena uzvara četrās cīņās - "Tallinas Universitātei". Tikmēr bez panākumiem pašlaik cīnās "TTT Rīga - Juniores" un "Latvijas Universitāte".

Pirms Ziemassvētkiem elites divīzijas labākās komandas cīnīsies par Latvijas-Igaunijas kausu, bet elites divīzijas 3.-5.vietas īpašnieces, kā arī starptautiskās grupas līderes cīnīsies par Latvijas - Igaunijas līgas Izaicinājuma kausu.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri. Finālčetrinieka turnīrā piedalīsies elites divīzijas trīs pirmo vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp elites grupas ceturtās vietas ieguvējām un starptautiskās divīzijas uzvarētājām. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas - četras labākās valsts komandas no elites divīzijas, labākā valsts komandas starptautiskajā divīzijā, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp piekto Latvijas komandu elites divīzijā un otro labāko no mūsu valsts komandām starptautiskajā divīzijā.

Pievieno komentāru

Sports