"Liepājas pusmaratonam" jau pieteikušies ap 500 dalībnieku

Skriešanas sacensībām "Liepājas pusmaratons", kas Liepājā, Jūrmalas parka teritorijā, trešo reizi notiks 20.jūlijā, jau pieteikušies 465 dalībnieki no dažādām Latvijas pilsētām un ārzemēm, "Rietumu Radio" informēja viens no sacensību rīkotājiem Reinis Rozītis, atzīstot, ka liela daļa dalībnieku tradicionāli piesakoties pēdējā brīdī.

Kā atzina Rozītis, Liepājas pusmaratona rīkotāju mērķis ir šogad sapulcināt vismaz tikpat daudz dalībnieku, cik pagājušajā gadā. Viņš norādīja, ka dalībnieku skaitu būtiski var ietekmēt laika apstākļi un citi nedēļas nogalē Latvijā notiekošie izklaides un sporta sarīkojumi. Sacensību rīkotāji rēķina, ka šogad "Liepājas pusmaratonā" varētu piedalīties 1000 līdz 1500 dalībnieku. Pagājušajā gadā sacensībās piedalījās ap 1300 skrējēju.

Jau zināms, ka "Liepājas pusmaratonā" šogad startēs skrējēji no dažādām Latvijas pilsētām, Lietuvas, Polijas, Zviedrijas. Slavenos garo distanču skrējējus no Kenijas, kā atzina Rozītis, Liepājā šogad, visticamāk, nevarēs ieraudzīt, jo organizatori finansiāli nevar atļauties nodrošināt viņu izvirzītās prasības - apmaksāt lidmašīnas biļeti, viesnīcu u.c.

Kopējais sacensību budžets šogad ir aptuveni 20 000 latu jeb aptuveni tik liels, cik pagājušajā gadā. Liela daļa līdzekļu, kā atzina Rozītis, tiks iztērēti "MyLaps" laika uzskaites čipu īrei. Ikviens sacensību dalībnieks, kurš sasniegs finiša līniju saņems arī speciāli sacensībām izgatavotu piemiņas medaļu, auzu putru ar ievārījumu un maisiņu ar našķiem. Sacensību laikā dalībnieki bez maksas saņems atbalstītāju sarūpēto ūdeni un sporta dzērienus.

Kā atzina Rozītis, salīdzinot ar pagājušo gadu, būtiskas izmaiņas sacensību organizācijā un norises vietā nav plānotas. Viens no šī gada jaunumiem būs septiņus kilometrus garā atbalsta gājiena distance. Tā domāta cilvēkiem, kuri labprāt izbaudītu sacensību atmosfēru, taču kuriem nav svarīgi vai viņi nevēlas, lai tiktu fiksēts rezultāts. Tiem, kuri izvēlēsies startēt šajā distancē, nebūs laika uzskaites čipu.

Šogad finansiālu apsvērumu dēļ "Liepājas pusmaratona" rīkotājiem nav izdevies realizēt ieceri par sacensību popularizēšanu Liepājai tuvējā Lietuvas kūrortpilsētā Palangā.

Šogad "Liepājas pusmaratonā" būs iespēja sacensties šādās disciplīnās: pusmaratonā - 21,0975 km , "Nike" skrējienā - 10,2 km, Tautas skrējienā - 5,6 km, nūjošanā - 7 km. "Liepājas pusmaratona" ietvaros tiek rīkots arī stafetes skrējiens "Noskrien pusmaratonu pa trim", atbalsta skrējiens un bērnu skrējieni četrās vecuma grupās.

Laureāti visās kategorijā saņems rīkotāju un atbalstītāju balvas, bet pusmaratona labākais sešinieks vīriešu un sieviešu grupā - naudas balvas.

Pievieno komentāru

Sports