Liepājas pusmaratona uzvarētājs Višķers turpina atveseļoties Rīgā 1

Liepājas pusmaratona uzvarētājs Jānis Višķers, kuru pēc sacensībām sestdien smagā stāvoklī nogādāja slimnīcā, ir pārvests uz Rīgu un pašlaik ārstējas Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sporta ārstu uzraudzībā, aģentūrai LETA pastāstīja sacensību organizatori.

"No ārstēšanās Liepājā atteicos labprātīgi un devos uz Rīgu. Lai gan vēl esmu pie sistēmas, mans veselības stāvoklis ir uzlabojies, jūtos daudz labāk," pastāstīja 25 gadus vecais sportists, kuram ir desmit gadu skriešanas pieredze.

Pašlaik ārsti turpina izmeklējumus, lai noskaidrotu pacienta iekšējo orgānu stāvokli.

Višķers stāsta, ka skrējiena laikā uzņēmis šķidrumu visos trasē pieejamajos dzirdināšanas punktos, tomēr ļoti karstā un sutīgā laika, kā arī lielās fiziskās slodzes dēļ organismā notika strauja atūdeņošanās jeb dehidratācija.

"Skrējiena laikā nebija viegli, taču nekādas īpašas problēmas man nebija. Slikti palika tieši finišā, kad organisms bija atslābis," atklājis sportists, paužot pārliecību, ka šis negadījums nespēs viņu atturēt no turpmākas dalības sacensībās.

Višķers aprīlī aizvadīja savu debijas maratonu, kad Vīnē 42,195 metru distanci veica divās stundās 22 minūtēs un 44 sekundēs.

Tāpat vien 1.jūlijā viņš Jelgavā izcīnīja otro vietu LVS kausa posmā 5000 metru skrējienā, distanci veicot 14 minūtēs un 57,90 sekundēs, bet jau sestdien viņš Liepājā karstos laika apstākļos aizvadīja pusmaratonu, kurā tika pie pārliecinošas uzvaras, 21 kilometru pievarot vienā stundā 12 minūtēs un 12 sekundēs.

Kā ziņots, pēc sacensībām slimnīcā kopumā nogādāti pieci pusmaratona dalībnieki, bet pašlaik ārstēšanos Liepājā turpina viens no viņiem - kāds aptuveni 30 gadus vecs vīrietis, kuram bija konstatēta pārkaršana.


Pievieno komentāru

Komentāri 1

hexe

nu ko,sporta stulbums rullē! Ceru,ka ārstēšanās notik 100 % par paša vaininieka līdzekļiem

pirms 6 gadiem, 2015.05.12 09:03

Sports