Liepājas pusmaratonā triumfē Jānis Višķers un Anita Kažemāka

Ar Jāņa Višķera un Anitas Kažemākas triumfu 21 kilometra distancē sestdien ir noslēdzies "Liepājas pusmaratons", kurā kopumā piedalījās teju 1500 skrējēju, tostarp vairāki sabiedrībā populāri cilvēki, informēja sacensību organizators Kaspars Tupiņš.

Višķers uzvaras laurus plūca, pieveicot pusmaratonu 1 stundā, 12 minūtēs un 12 sekundēs. Otrais labākais rezultāts – "Turkish Airlines" 21 kilometra distancē bija Kristapam Bērziņam, kurš trasē pavadīja attiecīgi 1 stundu, 13 minūtes un 4 sekundes, bet trešajā vietā ierindojās Kristaps Vējš - Āboliņš ar laiku 1 stunda, 13 minūtes un 50 sekundes.

Sieviešu vidū labākā bija Anita Kažemāka - viņa pusmaratonu noskrēja 1 stundā, 22 minūtēs un 8 sekundēs. Otrajā vietā ierindojās Jolanta Liepiņš ar laiku 1 stunda, 23 minūtes un 10 sekundes, bet trešā ātrākā bija Liene Bernsone ar laiku 1 stunda, 28 minūtes un 35 sekundes.

Uz starta izgāja kopumā teju 1500 dalībnieku, no kuriem 21 kilometru pievārēja aptuveni 200 sportistu.

Savukārt  "ASICS" 10 kilometru skrējienā godpilno pirmo vietu ieguva Guntis Grīnvalds ar rezultātu 40 minūtes un 13 sekundes, otrais labākais laiks bija Marekam Šīrantam - 44 minūtes un 7 sekundes, bet trešais – Emīls Broks, kurš 10 kilometrus noskrēja 47 minūtēs un 59 sekundēs.

Sieviešu konkurencē 10 kilometru distancē triumfēja Dace Lina ar laiku  46 minūtes un 17 sekundes, otrajā vietā ierindojās Laura Čakle ar laiku 49 minūtes un 46 sekundes, bet trešā ātrākā dāmu vidū bija Esenija Henzele, pieveicot distanci 51 minūtēs un 55 sekundēs.

5 kilometru distancē uzvarēja Reinis Hartmanis, trasē pavadot - 19 minūtes un 4 sekundes bet sieviešu grupā uzvarēja liepājniece Zane Siliņa ar laiku 24 minūtes 44 sekundes.

Ar labiem rezultātiem lepojas arī vairāki sabiedrībā pazīstami ļaudis, tostarp Latvijas futbola leģenda liepājnieks Māris Verpakovskis, kurš pievarēja 5 kilometru distanci.

"Pieaugot skriešanas popularitātei, "Liepājas pusmaratona" dalībnieku šogad atsaucība bija negaidīti liela. Liels gandarījums, ka līdztekus skriešanas entuziastiem no Liepājas un visas Latvijas, sacensības pulcēja arī sportistus no kaimiņzemes Lietuvas un vairākām citām valstīm," sacīja Kaspars Tupiņš.

Sacensību galvenais tiesnesis Reinis Rozītis pauda prieku par trases augsto kvalitāti, kas, pēc viņa teiktā, ļāvusi skrējējiem baudīt gan sacensības azartu, gan Liepājas pilsētainavas skaistumu. Turklāt organizatori bija sarūpējuši daudzveidīgas sportiskas aktivitātes gan lieliem, gan maziem - tas šo dienu padarīja par sirsnīgiem un ģimeniskiem svētkiem gan liepājniekiem, gan pilsētas viesiem, viņš piebilda.

"Liepājas pusmaratonā" šogad bija vairākas distances – "Turkish Airlines" pusmaratons (21.0975 km), "ASICS" 10 km skrējiens (~10,9 km), 5 km skrējiens (~5,8 km) un "LEGO" bērnu distances. Bija arī trase nūjotājiem, aktīvu dzīvesveidu popularizējošs atbalsta gājiens, mazuļu rāpošanas disciplīna un dažādi citi pasākumi bērniem stadionā "Daugava".

"Liepājas pusmaratonu" organizēja "Baltijas maratoni" un "Liepājas Vieglatlētikas klubs" sadarbībā ar Liepājas pilsētas domi.


Matīss Francis
Liepājas pusmaratona sabiedrisko attiecību konsultants

Pievieno komentāru

Sports