Liepājas pilsētas basketbola čempionāts sasniedz kulmināciju

Šajā nedēļas nogalē, sestdien un svētdien, Liepājas Olimpiskajā centrā tiks aizvadītās pēdējās izšķirošās spēles Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Sestdien komandas aizvadīs pusfināla spēles, savukārt svētdien, 19. aprīlī, gaidāmi fināli. Sacensību sākums pulksten 12:00.

Sestdien, pulksten 12:00 tiks aizvadīta pirmā pusfināla spēle starp regulārā čempionāta uzvarētājiem – „Zīle 1” un iepriekšējās sezonas vicečempioniem „Interspiro”. Interesanti, ka šajā čempionātā vienīgo zaudējumu „Zīles” basketbolisti piedzīvoja tieši pret „Interspiro” (69:79). Tajā spēlē „Zīles” sastāvā traumas dēļ nevarēja piedalīties viens no komandas līderiem Kristaps Frīdenbergs, taču sestdien visticamāk, ka abas komandas būs savā optimālajā sastāvā, kas varētu solīt ļoti interesantu spēli.

„Zīles” komandā, protams, vislielākās raizes pretiniekiem sagādās tās līderis un regulārā čempionāta rezultatīvākais spēlētājs – Artis Ate, kuram palīgos nāks arī citi labi spēlētāji – jau pieminētais Kristaps Frīdenbergs, kā arī Jānis Strungs no Ventspils Augstskolas. Savukārt, „Interspiro” komandā nav tik izteiktu līderu un tur spēles likteni var izšķirt gandrīz jebkurš no spēlētājiem. Varbūt par nelieliem favorītiem varētu uzskatīt „Zīles” puišus, taču to patiesībā varēs uzzināt tikai sestdien.

Otrajā pusfinālā tiksies „Liepājas BS” un „Mērnieks.LV” komandas. Regulārajā čempionātā abu komandu savstarpējā spēle noslēdzās ar basketbola skolas jauniešu uzvaru (84:68), taču sestdien spēle sāksies no jauna. No basketbola skolas jauniešiem vislielākās raizes pretiniekiem varētu sagādāt marta mēneša LBL 2. divīzijas vērtīgākais spēlētājs – Mareks Mejeris, kā arī Jurģis Muskats un Kristaps Miglinieks. Taču arī pretiniekiem ir ļoti labi spēlētāji, kuri var izšķirt spēles likteni – Roberts Freimanis, Ainars Tomašs, kā arī Artūrs Freimanis. Interesanti, ka tieši pēdējās spēles „Mērnieks.LV” basketbolisti ir aizvadījuši vislabāk, uzvarot gan „Vērgales”, gan „Interspiro” komandas. Līdz ar to, arī šajā duelī nav izteikta favorīta, kas šo maču padara vēl intriģējošāku. Šīs spēles sākums pulksten 13:30.

Savukārt, svētdien, pulksten 12:00 tiks aizvadīta spēle par 3. vietu, kur tiksies abu sestdienas pāru zaudētāji, taču uzreiz pēc tam, pulksten 13:30 cīņa par 1. vietu. Uzreiz pēc uzvarētāju noskaidrošanas, turpat arēnā tiks sumināti pirmo trīs vietu ieguvēji. Īpašās balvas saņems arī individuāli spēcīgākie spēlētāji. Tā, piemēram, balvas tiks pasniegtas regulārā čempionāta rezultatīvākajam spēlētājam, regulārā čempionāta rezultatīvākajam tālmetiena izpildītājam, kā arī „play-off” cīņu vērtīgākajam spēlētājam jeb MVP.

Pievieno komentāru

Sports