Liepājas pārstāvjiem trīs zelta medaļas

Sestdien un svētdien, 31. maijā un 1.jūnijā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas pēdējās kaujas Eiropas čempionātā jostu cīņā un vēl vienu zelta medaļu Liepājas pilsētai sarūpēja mūsu pilsētu pārstāvošā daugavpiliete Karolīna Tjapko. Kopumā Liepājas sportisti izcīnīja trīs zelta medaļas.

Atgādinām, ka šāda veida sacensības Latvijas cīņas federācija kopā ar Liepājas pilsētas domi organizēja pirmo reizi un kopumā tām bija pieteikušies vairāk kā 120 sportisti, treneri un liels daudzums tūristu no 22 Eiropas valstīm. Kopumā no Liepājas šajās sacensībās startēja astoņi sportisti un jau pēc pirmās dienas liepājnieki tika pie sešām medaļām, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs .

Sacensības otrajā dienā vislabāk veicās mūsu pilsētu pārstāvošai daugavpilietei Karolīnai Tjapko, kura savā svara kategorijā līdz 55 kilogramiem izcīnīja zelta medaļu. Pusfinālā Tjapko uzvarēja rīdzinieci Violetu Ponomarjovu, bet pēc tam finālā bija pārāki arī pār Robertu Jakubaititi no Lietuvas, kļūstot par trešo čempiona titula ieguvēju Liepājas komandas rindās.

Sacensību mājinieki vienu godalgu ieguva arī nesen radītajā poļu cīņas veidā “kolučstils”, kurā sportisti atrodas parterī un cīņas laikā vismaz vienam celim visu laiku jāatrodas uz zemes. Svarā līdz 65 kilogramiem bronzu ieguva Māris Štāls, bet zeltu itin visās svara kategorijās gan vīriešiem, gan sievietēm izcīnīja paši Polijas sportisti.

Svētdien čempionāts noslēdzās ar tradicionālo Irānas cīņas stilu – “koštu”, kas savā ziņā atgādināja brīvo cīņu. Sacensības norisinājās absolūtajā svara kategorijā, kur labākais izrādījās Lietuvas sportists.