"Liepājas papīrs"/LSSS galvenais treneris Misus uzteic jauno basketbolistu progresu komandā

"Liepājas papīrs"/LSSS jaunās basketbolistes pēdējo gaidu laikā ir progresējušas un pamazām pielāgojas pieaugušo basketbolam, pēc zaudējuma Latvijas Sieviešu basketbola līgas (LSBL) finālsērijā sarunā ar aģentūru LETA pauda liepājnieču galvenais treneris Armands Misus.

Kā vēstīts, sestdien noslēdzās LSBL finālsērija, trešajā mačā "TTT Rīga" vienībai ar 73:55 pārspējot "Liepājas papīrs"/LSSS un sērijā nodrošinot 3-0, vēsta LETA.

"Varbūt sērijas otrajā mačā rezultāts [60:94] īsti neatbilda spēles gaitai. Bija kļūdas un mazie spēlētāji neizturēja spiedienu. Tāda ir realitāte, ja pretiniekos ir deviņas Latvijas izlases spēlētājas un trīs ļoti labas leģionāres. Varu teikt paldies meitenēm, kuras saņēmās uz trešo maču un ilgi turējās spēlē, bet pietrūka resursu. Trešajā ceturtdaļā pretiniecēm nebija lielu atrāvienu. Bijām spēlē, bet pietrūka 3-4 precīzu metienu, kas pamainītu cīņas ritējumu. Intriga spēlē bija ilgu laiku," stāstīja Misus.

Pirms tam pusfināla sērijā līdz divām uzvarām Liepājas komanda ar 2-1 pārspēja "Rīgas Stradiņa universitāti" (RSU), kas bija liepājnieču lielākā konkurente cīņā par otro vietu regulārajā čempionātā.

"Pusfināla otrajā spēlē vajadzēja beigt sēriju, lai sagatavotos finālam. Šķita, ka, ja pretiniecēm nebūs Zanes Jākobsones-Pelses, pusfinālu pārlēksim ar vienu kāju. Spēlēt māk visi un visur, nevar skatīties uz uzvārdiem. Nebijām 100% gatavi pusfināla otrajai spēlei," atklāja Misus, izceļot RSU komandas trumpjus. "Pretī bija Kristīne Silarāja - kvalitatīva un pieredzējusi spēlētāja, kura iepriekšējās divas sezonas spēlēja Liepājā. Jākobsone-Pelse, kura viena pati var nokārtot spēli. Zem groziem labi cīnās Guna Lagzdiņa, arī Anna Buša. Piecinieks RSU komandai ir spēcīgs."

Liepājas komanda pirms sezonas papildināja sastāvu ar vairākām zināmām latviešu basketbolistēm, kā arī vēju pilsētā atgriezās baltkrievu centra spēlētāja Marina Ivaščanka. Komandā uzsvars tiek likts uz vietējām spēlētājām.

"Komandā atgriezās Ieva Veinberga, Linda Rubene, Laura Puriņa. Vienkāršāk ir nopirkt "rūkiju", kas izmaksās lētāk, taču lai labāk spēlē vietējās basketbolistes. Ivaščankas piesaistīšana dažos brīžos pastiprināja spēli, dažos nē. Viņa nemīl kontaktu, grib spēlēt brīvāk. Bija plusi, bet neiztika arī bez mīnusiem," atzīmēja Misus.

Pakāpeniski komandā tika iesaistītas arī vairākas basketbolistes, kuras spēlē Latvijas jaunatnes izlasēs.

"Sabīne Lipe ļoti daudz pielika un tika pie lielāka spēles laika. Diemžēl sezona viņai beidzās priekšlaicīgi ar krustenisko saišu plīsumu. Emīlijai Gravai bija iespēja tad, kad izkrita Ieva Vītola. Protams, vēl ir jāstrādā, bet viņas "nenobira". Ja salīdzina ar to, kas bija pirms trim gadiem, kad sākām strādāt ar viņām, - kā diena pret nakti. Spēlējot ar pieredzējušām basketbolistēm, pirmais mēnesis bija grūts. Savā starpā spēlējot, bija ātrums un fiziska spēle, bet, kad spēlē sieviešu basketbolā, tas viss pazūd," skaidroja Misus.

Sākot ar nākamo sezonu, vēju pilsētas basketbolā būs pārmaiņas, klubam "Liepājas lauvas" vairs nespēlējot "OlyBet" Latvijas Basketbola līgā (LBL) un tā vietā nākot jaunai pilsētas vienībai. "Liepājas lauvu" paspārnē ir arī sieviešu basketbols, bet Misus atteicās komentēt komandas un viņa nākotni jaunajā klubā.

"Liepājas papīrs"/LSSS vienība šosezon izcīnīja sudraba medaļas Latvijas un Igaunijas apvienotajā čempionātā, kā arī LSBL, finālsērijās zaudējot "TTT Rīga" komandai. Savukārt Austrumeiropas Sieviešu basketbola līgā (EEWBL) liepājnieces apstājās ceturtdaļfinālā, arī tajā atzīstot "TTT Rīga" pārākumu.

Pievieno komentāru

Sports