"Liepājas Papīrs"/LSSS basketbolistes gūst pārliecinošu uzvaru pār LU

Pie pārliecinošas uzvaras Latvijas un Igaunijas apvienotā sieviešu basketbola čempionāta spēcīgākās divīzijas mačā sestdien tika "Liepājas Papīrs"/LSSS, kas izbraukumā ar 77:45 (18:15, 17:13, 18:10, 24:7) sagrāva "Latvijas Universitāti" (LU).

Liepājnieču sastāvā ar 23 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām izcēlās Linda Rubene, bet 13 punktus pievienoja Ilze Jākobsone un Ieva Veinberga, raksta LETA.

Savukārt LU labā desmit punktus iemeta Ieva Stefānija Jundase.

Apvienotā čempionāta spēcīgākās divīzijas galvgalī ar vienu uzvaru vienā spēlē atrodas "TTT Rīga", "Rīgas Stradiņa universitāte" (RSU) un "Tallinas Universitātes", kamēr divi panākumi trīs mačos ir "Liepājas Papīrs"/LSSS komandai, bet zaudējumu vienīgajā mačā piedzīvojusi "TTT Juniores", kam ar trim neveiksmēm seko LU.

Pirms tam sestdien apvienotās līgas otrās divīzijas cīņā "Daugavpils Universitāte" (DU) viesos ar 60:47 (12:15, 24:17, 12:9, 12:6) uzvarēja "Saldus" vienību.

Viesu komandas rindās 15 punktus iemeta Santa Kotele, kamēr "Saldus" sastāvā ar 17 punktiem un 14 atlēkušajām bumbām izcēlās Raivita Koreņika.

DU komanda Latvijas čempionātā atgriezusies pēc piecu gadu pārtraukuma.

"Saldus" komandas galvenais treneris ir pazīstamais Pēteris Višņevics, kura vadībā "Avantis"/"Turība" komanda no 2003. līdz 2009.gadam četras reizes tika pie Latvijas čempionāta medaļām - 2006.gadā vienība kļuva par čempioni, kā arī vēl vienreiz gūts sudrabs un divreiz bronza.

Šajā sezonā apvienotajā čempionātā komandas sadalītas divās divīzijās, lai nodrošinātu vairāk līdzvērtīgu spēļu. Elites divīzijā startē Latvijas komandas "TTT Rīga", "Liepājas Papīrs"/LSSS, RSU, "TTT Juniores" un "Latvijas Universitāte", kā arī Igaunijas spēcīgākā komanda "Tallinas Universitāte". Tajā tiks izspēlēts sešu apļu turnīrs, bet "TTT Rīga" ar katru komandu spēlēs pa četrām reizēm.

Savukārt starptautiskajā divīzijā spēlēs "Daugavpils Universitāte", "Saldus", "Liepājas Sporta spēļu skola" (LSSS), Latvijas U-17 izlase, Latvijas U-16 izlase, Tallinas "G4S Noorteliiga" un "Tartu Universitāte"/"Kalev". Šeit komandas izspēlēs četrus apļus.

Tāpat pirms Ziemassvētkiem elites divīzijas labākās komandas cīnīsies pat Latvijas-Igaunijas kausu, bet elites divīzijas 3.-5.vietas īpašnieces, kā arī starptautiskās grupas līderes cīnīsies par Latvijas - Igaunijas līgas Izaicinājuma kausu.

Sezonu noslēgs divi izslēgšanas turnīri. Finālčetrinieka turnīrā piedalīsies elites divīzijas trīs pirmo vietu ieguvējas, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp elites grupas ceturtās vietas ieguvējām un starptautiskās divīzijas uzvarētājām. Savukārt Latvijas čempionāta izslēgšanas turnīrā piedalīsies sešas komandas - četras labākās valsts komandas no elites divīzijas, labākā valsts komandas starptautiskajā divīzijā, kā arī uzvarētājas pārspēlēs starp piekto Latvijas komandu elites divīzijā un otro labāko no mūsu valsts komandām starptautiskajā divīzijā.

Pievieno komentāru

Sports