"Liepājas metalurgs": Konfliktu ar skatītājiem sāka Beresņevs

Latvijas hokeja čempionvienība "Liepājas metalurgs" uzskata, ka piektajā Latvijas čempionāta finālspēlē ASK/"Ogre" galvenais treneris Leonīds Beresņevs pats sāka konfliktu ar skatītājiem, tāpēc Liepājas ledus hallei piespriestie sodi nav objektīvi, teikts komandas paziņojumā.

Pēc piektā finālsērijas mača, kas trešdien notika Liepājā, Latvijas čempionvienība "Liepājas metalurgs" ceturtdien Latvijas Hokeja federācijas (LHF) Disciplinārās komisijas sēdē tika sodīta par fanu izraisītajām nekārtībām. Ja notiks abu komandu septītā spēle, "Liepājas metalurgs" pretiniekus savā laukumā uzņems pie tukšām tribīnēm, savukārt, ja finālsērija beigsies pēc sestās spēles, liepājnieku komandai tiks piemērots 300 latu liels naudas sods.

Kā ziņots, iepriekšējā mačā, kurā "Liepājas metalurgs" savā laukumā uzvarēja ar 10:4, otrā perioda beigās ASK/"Ogre" spēlētāji atstāja laukumu, jo no tribīnēm Beresņevam uz galvas tika uzliets alus. Tomēr liepājnieki uzskata šādu incidenta norises par "galēji nekorektu".

"Ledus halles rīcībā ir oficiāli iesniegumi no aculieciniekiem, kuri apliecina, ka incidenta iniciators bija ASK/"Ogre” galvenais treneris L.Beresņevs. To apliecina arī A/S "Liepājas metalurgs" apsardzes darbinieks Artis Mažaiks savā paskaidrojumā spēles tiesnešiem," teikts "Liepājas metalurgs" izplatītajā paziņojumā. "Izsakām neizpratni par ledus halles "Liepājas metalurgs" pārstāvju neuzaicināšanu uz LHF Disciplinārās komisijas sēdi, lai izskaidrotu situāciju, laikā, kad ASK/"Ogre" komandas pārstāvjiem šāda iespēja tika dota. Pieprasām pārskatīt LHF Disciplinārās komisijas sēdes protokola Nr.10 no 26.03.2009. pirmo punktu, jo esam pārliecināti par tā neobjektivitāti un notikuma vienpusēju atspoguļojumu."

Protokola pirmais punkts vēsta, ka septītā spēle būs jāaizvada bez skatītājiem, savukārt Beresņevs tur tiek vainots par apvainojošiem žestiem pret skatītājiem, publiskajiem izteikumiem un komandas aizvešanu no spēles.

Tāpat "Liepājas metalurgs" kluba vadība uzsver, ka kārtību spēles laikā hallē nodrošināja 17 "Liepājas metalurgs" apsardzes darbinieki, pieci Valsts policijas operatīvās reaģēšanas grupas un trīs Pašvaldības policijas ekipāžas.

"No šādiem incidentiem nedrīkst ciest sports un skatītājs, tādēļ iesakām LHF Disciplinārajai komisijai vēlreiz izvērtēt sava lēmuma objektivitāti. Šādi incidenti ir nepieļaujami sportā, un kopīgiem spēkiem ir jārunā par notikušo, lai novērstu līdzīgus notikumus nākotnē," paziņojumā raksta klubs "Liepājas metalurgs".

Sērijā līdz četrām uzvarām šobrīd rezultāts ir 3-2 "Liepājas metalurgs" komandas labā. Abu komandu nākamā spēle paredzēta piektdien Ogrē, kur tiks nodrošināti papildu drošības apstākļi.

Pievieno komentāru

Sports