"Liepājas metalurgs" kļūst par Latvijas čempioniem hokejā

Par Latvijas čempioniem hokejā piektdien otro gadu pēc kārtas kļuva "Liepājas Metalurgs" vienība, kas finālsērijas sestajā spēlē ar 4:1 (1:0, 0:0, 3:1) pārspēja aizvadītā gada Latvijas vicečempionus ASK/"Ogre", sērijā svinot uzvaru ar rezultātu 4-2.

Uzvarētāju labā divus vārtus guva Edijs Brahmanis, bet pa vienai reizei ripu pretinieku vārtos raidīja Vladimirs Mamonovs un Jānis Puriņš. Savukārt ASK/"Ogre" komandā ar precīzu metienu izcēlās Andrejs Maslovskis.

Mača 18.minūtē, "Liepājas metalurgs" vienībai spēlējot skaitliskajā vairākumā, pēc burzmas vārtu priekšā ripu garām jau guļošajam mājinieku vārtsargam Kristapam Stiģim raidīja Mamonovs.

Otrās trešdaļas sestajā minūtē pēc liepājnieku vārtsarga Dmitrija Žabotinska kļūdas iespēja raidīt ripu tukšos vārtos bija ASK/"Ogre" vienības spēlētājam Kirilam Ugarovam, taču viņu neatļauti kavēja Sergejs Gubins, un ripa lidoja garām vārtiem. Trešdaļas turpinājumā vairāk uzbruka "Liepājas metalurgs", bet mājinieki atbildēja ar ātriem pretuzbrukumiem, taču vārti otrajā trešdaļā tā arī netika gūti.

Spēles trešo trešdaļu ļoti aktīvi uzsāka viesu komanda, piespiežot mājiniekus pārkāpt noteikumus. Liepājnieku skaitlisko vairākumu trešdaļas ceturtajā minūtē pēc straujas Sergeja Teluškina piespēles ar precīzu metienu no iemetienu apļa realizēja Brahmanis. ASK/"Ogre" komandas aizsardzībā sākās apjukums, kuru nekavējoties izmantoja Puriņš, jau pēc 20 sekundēm gūstot vēl vienus vārtus "Liepājas metalurgs" kluba labā. Trešdaļas desmitajā minūtē Maslovskim izdevās vienus vārtus atgūt, apslidojot vārtus un no vārtu priekšas pārspējot Žabotinski, taču 54.minūtē vēl vienus vārtus viesu labā guva Brahmanis, no iemetienu apļa raidot ripu pašā vārtu stūrī un panākot spēles galarezultātu 4:1.

Jau ziņots, ka finālsērijas pirmajā spēlē "Liepājas metalurgs" savā laukumā uzvarēja ar rezultātu 3:2, otrajā mačā liepājnieki bija pārāki ar 3:1, sērijas trešajā spēlē ASK/"Ogre" savā laukumā uzvarēja ar 4:2, ceturtajā mačā ogrēnieši bija pārāki ar 2:1, bet piektajā spēlē "Liepājas metalurgs" sagrāva pretiniekus ar rezultātu 10:4.

Kā ziņots, "Liepājas metalurgs" pusfinālsērijā tikai ar 3-2 pārspēja Davgavpils "Latgale" hokejistus, savukārt ASK/"Ogre" ar 3-1 pieveica par favorītiem uzskatīto "Rīga 2000" komandu, kuras sastāvu bija pastiprinājuši deviņi spēlētāji no Rīgas "Dinamo".