"Liepājas metalurgs" futbolisti kļūst par Latvijas čempioniem

Latvijas futbola čempionāta - "LMT Virslīgas" - mačā svētdien klubs "Liepājas metalurgs" savā laukumā cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar pēdējo trīs sezonu valsts čempionvienību "Ventspils", jau priekšpēdējā spēļu kārtā nodrošinot Latvijas čempionu titulu.

Mača 17.minūtē ventspilniekus ar veiksmīgi izpildītu brīvsitienu vadībā izvirzīja Andrejs Butriks, bet 78.minūtē Kristaps Grebis ar 11 metru soda sitienu panāca neizšķirtu.

Foto no spēles skatiet galerijā!

Mača sākumā izteikta pārsvara nebija nevienai no komandām, tomēr nedaudz bīstamāk uzbruka laukuma laukuma saimnieki. 12.minūtē kluba "Ventspils" vārtsargs Pāvels Česnovskis tikai ar grūtībām spēja atvairīt ne visai spēcīgu, toties precīzu sitienu Andreja Prohorenkova izpildījumā, novirzot bumbu pāri laukuma gala līnijai. 15.minūtē iespēja gūt vārtus bija Grebim, bet viņš ar nelielu ventspilnieku aizsarga "palīdzību" izšķirošajā brīdī līdz bumbai tomēr neaizsniedzās.

Vadībā kā pirmie izvirzījās "Ventspils" futbolisti, kad 17.minūtē pēc Butrika izpildītā brīvsitiena no tālas distances bumba neveiksmīgi atlēca no aizsargu izveidotās "sieniņas" un ielidoja Viktora Spoles sargāto vārtu tālajā stūrī. Mājiniekiem pirmā simtprocentīgā iespēja panākt izlīdzinājumu bija 40.minūtē, kad bumbu garām faktiski tukšiem liepājnieku vārtiem vārtiem raidīja Deniss Rakels.

Otrā puslaika sākumā nopietnu traumu guva Prohorenkovs, kurš turpat uz laukuma tika ievietots neatliekamās medicīniskās palīdzības automašīnā un nogādāts slimnīcā. Cīņas turpinājumā Grebis divas reizes pēc kārtas ar galvu izdarīja bīstamus sitienus pa ventspilnieku vārtiem, tomēr vārtus gūt viņam vēl neizdevās.

Liepājnieku uzbrukumi turpinājās, un 77.minūtē gaisa divcīņā savā soda laukumā ar roku spēlēja Aleksandrs Solovjovs, par ko uz "Ventspils" vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru realizēja Grebis, izlīdzinot rezultātu. Pēc zaudētajiem vārtiem iniciatīvu pārņēma viesi, tomēr vēl vienus vārtus gūt viņi nespēja. Vispirms liepājniekus divas reizes no vārtu zaudējuma glāba Spole, bet vairāk nekā desmit minūtes ilgajā tiesneša pieliktajā laikā teicamu iespēju gūt vārtus neizmantoja kluba "Ventspils" aizsargs Pāvels Mihadjuks.

"LMT Virslīgas" kopvērtējumā "Liepājas metalurga" futbolistu rēķinā ir 76 punkti 31 spēlē, bet tuvākie sekotāji, klubs "Ventspils", kuram šis bija pēdējais mačs šī gada Latvijas čempionātā, ieņem otro pozīciju ar 71 punktu 31 mačā un jau ir zaudējuši iespējas apsteigt liepājniekus. Ventspilniekiem šosezon turnīra tabulā pienāksies vēl tikai trīs punkti par uzvaru jau ieplānotajā spēlē ar Daugavpils klubu "Dinaburg", kas, kā zināms, ir izslēgts no "LMT Virslīgas".

Savukārt trešās pozīcijas īpašnieki, Rīgas klubs "Skonto", svētdien ar rezultātu 7:0 (1:0) sagrāva citu galvaspilsētas klubu "Daugava", ar "hat trick" jeb trim gūtiem vārtiem izceļoties uzreiz diviem spēlētājiem - Natanam Žunioram un Igoram Kozlovam.

"Skonto" futbolisti, kuru rēķinā tagad ir 69 punkti 30 spēlēs, vēl saglabā iespēju apsteigt "Ventspils" vienību. Lai to paveiktu, viņiem sezonas pēdējā mačā 8.novembrī savā laukumā jāpieveic "Olimps"/RFS vienība.

Ceturto pozīciju kopvērtējumā ieņem "Dinaburg" vienība, kas turnīru tajā arī noslēgs, kaut arī visās atlikušajās sezonas spēlēs tai piespriesti tehniskie zaudējumi ar rezultātu 0:3.

Savukārt piektajā vietā atrodas "Jūrmala-VV" komanda, kas svētdien savā laukumā pamanījās ar 0:2 (0:1) zaudēt Rēzeknes klubam "Blāzma". Tagad gan "Jūrmala-VV", gan "Olimps"/RFS vienībai ir 37 punkti 31 spēlē, bet daudz labākā situācijā atrodas Jūrmalas klubs, kuram pēdējā spēļu kārtā būs jāspēlē pret relatīvi vājāku pretinieku - Ventspils "Tranzīts" komandu.

"Blāzma" turnīru noslēdza septītajā vietā ar 29 punktiem 32 spēlēs, bet pēdējās divas pozīcijas joprojām ieņem "Tranzīts" un "Daugava" komandas, kuras aizvadītajā 31 mačā tikušas attiecīgi pie 16 un 14 punktiem.

Pievieno komentāru

Sports