"Liepājas metalurgs" BAČ spēlē savā laukumā zaudē "Šahtjor" komandai

Latvijas čempionvienība hokejā "Liepājas metalurgs" Baltkrievijas atklātā čempionāta (BAČ) otrā posma spēlē otrdien savā laukumā ar rezultātu 1:3 (0:0, 1:2, 0:1) zaudēja Soļigorskas "Šahtjor" komandai.

Visi galvenie notikumi risinājās mača otrajā trešdaļā. Vispirms uz viesu vārtu guvumu jau trešdaļas 42.sekundē ar precīzu metienu piecas minūtes vēlāk atbildēja Aleksandrs Baburins, tomēr divas minūtes pirms trešdaļas beigām Soļigorskas klubs atguva vadību, kuru spēja trešajā trešdaļā nosargāt.

Mača beigās viesi spēlēja četru laukuma spēlētāju sastāvā, kamēr liepājnieku vārtsargs Jānis Kalniņš bija nomainīts pret sesto laukuma hokejistu, tomēr tas rezultātu nedeva. Tā vietā "Šahtjor" ar metienu tukšos vārtos panāca cīņas gala rezultātu.

Sacensību pamatturnīrā aizvadītajās četrās savstarpējās spēlēs "Liepājas metalurgs" izcīnīja trīs uzvaras, bet komandu pirmajā otrā posma cīņā 26.janvārī liepājnieki izbraukumā piekāpās ar 2:4.

Pēc šī mača liepājniekiem otrajā posmā atliks aizvadīt vien divas cīņas - piektdien izbraukumā ar Grodņas "Ņeman", bet nākamajā pirmdienā savā laukumā uzņemt Atvara Tribuncova pārstāvēto "Gomeļ" vienību.

BAČ kopvērtējumā "Liepājas metalurgs" ar 78 punktiem 48 spēlēs atrodas stabilā piektajā vietā, bet "Šahtjor" ar 87 punktiem atrodas pozīciju augstāk. Jau tagad zināms, ka Latvijas klubam otrais posms tiks noslēgts piektajā pozīcijā.

Kā ziņots, arī šosezon bez "Liepājas metalurga" BAČ startē desmit vietējie klubi.

Čempionāts tiek aizvadīts trīs posmos. Pirmajā visas 11 komandas savā starpā izspēlēja četrus apļus, bet otrajā vienības sadalītas divās grupās. A grupā iedalītas komandas, kuras pēc pirmā posma ieņēma 1.-6.vietu, bet B grupā sacenšas komandas no 7. līdz 11.vietai. Otrajā posmā komandas grupās izspēlēs vēl divus apļus.

Savukārt izslēgšanas spēļu turnīram kvalificēsies visas A grupas komandas un divas labākās B grupas komandas.