"Liepājas metalurga" hokejisti, visticamāk, startēs Kontinentālā kausa izcīņā, nevis Čempionu līgā

Latvijas čempioni hokejā "Liepājas metalurgs" nākamsezon, visticamāk, startēs Kontinentālā kausa izcīņā, savukārt Čempionu līgas turnīrā arī šogad Latvija pārstāvēta netiks.

Kā zināms, Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF), kas rīko kā vienu, tā otru turnīru, bija paziņojusi, ka nākamsezon Čempionu līgā varētu startēt 22 valstu komandas, taču pasaules ekonomiskās krīzes apstākļos tas, visdrīzāk, nenotiks.

"Pašlaik gatavojamies jaunajai 2009./2010.gada sezonai, bet, visticamāk, izmaiņu formātā nebūs," pasaules čempionāta laikā paziņoja IIHF ģenerālsekretārs Horsts Lihtners. "Jau bijām paziņojuši, ka Čempionu līga tiks paplašināta, taču pagaidām pie tā vēl tiek strādāts, un liekas, ka arī nākamsezon viss paliks kā iepriekš."

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Latvijas Hokeja federācijas ģenerālsekretārs Ēvalds Grabovskis, "Liepājas metalurgs" bija plānojuši startēt Čempionu līgā, taču tagad laikam būs jāspēlē Kontinentālā kausa izcīņā.

"Tie jautājumi līdz galam vēl nav skaidri," norādīja LHF ģenerālsekretārs. "Ja nebūs Čempionu līgas paplašināšanas, tad "Liepājas metalurgs" tomēr spēlēs Kontinentālā kausa izcīņā."

"Doma bija tāda, ka liepājnieki Kontinentālajā kausā varētu startēt ar otro komandu, taču, tā kā Čempionu līgas laikam nebūs, startēs ar pirmo," piebilda Grabovskis.

Kā vēsta IIHF, Kontinentālā kausa izcīņas turnīrā nākamsezon piedalīsies pa vienai komandai no Čehijas, Somijas, Vācijas, Krievijas, Šveices, Zviedrijas un Slovākijas spēcīgākajām līgām, ar nosacījumu, ka vienība jau nav pārstāvēta Čempionu līgā. Savukārt no pārējām Eiropas valstīm varēs piedalīties čempioni, otrās vietas ieguvēji vai jebkura cita komanda, kas saņems atļauju no nacionālās federācijas.

Komandas dalībai Kontinentālā kausa izcīņā federācijām jāpiesaka līdz 18.maijam.

Dalībnieku komandas pirmajā turnīra kārtā tiks iedalītas grupās pa četrām, ņemot vērā pozīciju IIHF pasaules rangā, kā arī ģeogrāfiskos un sportiskos kritērijus. Sacensību nākamajā kārtā pēc izspēlēta apļa turnīra iekļūs katras grupas uzvarētāji.

Pirmās kārtas turnīrs tiks aizvadīts no 25. līdz 27.septembrim, otrā kārta - no 23. līdz 25.oktobrim, trešās kārtas spēles notiks no 27. līdz 29 novembrim, bet par "Final Four" turnīra laiku IIHF vēl vienosies ar tā organizētājiem.

Pievieno komentāru

Sports