Liepājas jaunie badmintonisti gūst pieredzi Eiropas U15 čempionātā Francijā

No 14. līdz 16.februārim Francijas pilsētā Lievin notika  Eiropas U15 čempionāts badmintonā, kurā Latvijas izlases sastāvā startēja septiņi jaunieši no Valkas, Valmieras, Rīgas un Liepājas. Vēju pilsētu čempionātā pārstāvēja divi liepājnieki - Leonardo Golovčenko un Dinārs Bronka.

Abi jaunie badmintonisti par vietu Latvijas izlasē cīnījās visu iepriekšējo gadu, jo kandidātu sniegums tika vērtēts un summēts gan dažādās sacensībās Latvijas pilsētās, gan speciāli organizētos kandidātu atlases turnīros, gan pēc U15 Latvijas reitinga, saskaņā ar ko 2020.gadu iesākām ar gana augstām vietām - 3.vieta Bronkam un 5.vieta Golovčenko. Eiropas čempionātā liepājnieki Latvijas U15 valstsvienību pārstāvēja spēlējot zēnu dubultspēli, kurā ar rezultātu palepoties nevaram, jo tika piedzīvots zaudējums (12-21, 3-21) no Somu badmintonistiem Alvar Melleri un Akseli Nummi. Arī pārējo mūsu izlases dalībnieku sniegums bija līdzīgs, kā rezultātā pēc zaudējumiem 1.kārtā Latvijas izlases jaunieši uz tālākām sacensībām nekvalificējās, informē Liepājas badmintonistu treneris Aigars Brečs.

Toties tik gūta neatsverama pieredze sparingā ar citu zemju spēcīgākajiem jaunajiem badmintonistiem un iespēja vērot arī pasaules līmeņa badmintonu, jo paralēli jauniešu čempionātam Lievinā norisinājās arī Eiropas vīriešu un sieviešu komandu čempionāts. Protams neiztika bez autogrāfu medībām no vadošajiem Eiropas badmintonistiem, dažs labs jaunietis pat šādam nolūkam bija iegādājies speciālu kreklu! Un protams viss šis turnīrs mūsu jauniešiem bija viens liels piedzīvojums, gan pirmais lidojums ar lidmašīnu, gan iespēja pabūt Francijā un pati sacensību gaisotne, gan garais, 30 stundu ilgais mājupceļš.

Jāatzīmē, ka Latvijas pieaugušo sieviešu izlase Eiropas komandu čempionā savā apakšgrupā 1.kārtā izcīnīja 3:2 uzvaru pār Portugāli un piekāpjoties ar 1:4 Slovākijai un 0:5 Vācijai grupā palika 3.vietā un tālākām sacensībām nekvalificējās. Savukārt vīriešu izlase visās trijās apakšgrupas spēlēs piedzīvoja zaudējumus un arī no tālākām sacensībām izstājās.

Pievieno komentāru

Sports