"Liepājas" futbolisti Ziemas kausa mačā cīnās neizšķirti ar Igaunijas čempioni "Infonet"

Latvijas futbola komanda "Liepāja" sestdien Ziemas kausa mačā viesos cīnījās neizšķirti 1:1 (0:1) ar Igaunijas čempioni Tallinas "Infonet".

Rezultātu 32.minūtē atklāja "Infonet" komanda, bet izlīdzinājumu liepājnieki panāca 87.minūtē, kad no 11 metru soda sitiena atzīmes izcēlās senegāliešu aizsargs Sejdina Keita, raksta LETA.

"Infonet" komanda aizvadīja otro maču šonedēļ, jo trešdien ar 0:2 kapitulēja Latvijas vicečempionei "Liepāja". Savukārt "Liepāja" dienu agrāk ar 3:2 principiālā mačā pārspēja "Ventspili".

"Liepāja" kļuvusi par pirmo Ziemas kausa komandu, kas jau nospēlējusi piecus mačus. Kopvērtējumā tā ar trim uzvarām, vienu neizšķirtu un vienu zaudējumu ir ceturtajā pozīcijā uzreiz aiz RFS, Nemmes "Kalju" un "Riga", kas tikai uzvarējušas. RFS komanda guvusi uzvaras visās četrās spēlēs, bet Igaunijas klubs "Kalju" un "Riga" izcīnījušas panākumu savos vienīgajos mačos.

RFS savā noslēdzošajā Ziemas kausa mačā pirmdien spēkosies ar "Daugavpili" un panākuma gadījumā arī triumfēs visā turnīrā.

Ziemas kausā, kas komandām kalpo kā pirmssezonas sagatavošanās turnīrs, bez astoņām Latvijas virslīgas komandām šogad piedalās arī pa trim vienībām no Lietuvas un Igaunijas. Ziemas kausa mērķis ir klubiem nodrošināt kvalitatīvas pirmssezonas sagatavošanās spēles, taču ņemot vērā, ka jau sezonas ietvaros virslīgas komandas aizvada vismaz četras savstarpējās spēles (papildus skaitot Latvijas kausa mačus), pēc pašmāju klubu pārstāvju iniciatīvas piektajā jeb jubilejas turnīrā uzaicinājumu startēt saņēma vairākas vadošās Igaunijas un Lietuvas futbola vienības, kas ievērojami mainīja arī Ziemas kausa norises formātu.

Šoreiz Ziemas kauss netiek aizvadīts pēc tradicionāla izspēles formāta - apakšgrupu cīņām un finālspēlēm. Jaunā izspēles sistēma paredz, ka ne visi klubi aizvadīs vienādu spēļu skaitu, kā arī komandu pretinieki turnīra ietvaros būs dažādi. Līdz ar to uzvarētāju noteikšanā tiks izmantota uzvarēto spēļu procentuālā vērtība pret aizvadītajām. Līdzīga sistēma pastāv basketbolā.

Ziemas kausa izcīņa Latvijā tiek aizvadīta "Skonto" un "Elektrum" Olimpiskā centra hallēs, kā arī vairākas spēles norisinās Lietuvas un Igaunijas iekštelpu futbola hallēs.

Pērn februārī par Ziemas kausa čempioniem tika kronēti "Liepājas" futbolisti.

Pirmajā virslīgas Ziemas kausā 2013.gadā uzvarēja Daugavpils "Daugava", bet nākamos divus gadus turnīrā triumfēja Rīgas "Skonto".

Aizvadītajā sezonā Latvijas virslīgā triumfēja Jūrmalas "Spartaks" komanda, par čempioni kļūstot pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē.


Pievieno komentāru

Sports