Liepājas dzejniece Jana Egle uzvar rekordilgā Uldiņkausa posmā

Ar Liepājas dzejnieces Janas Egles uzvaru svētdien, 21. septembrī, Liepājā noslēdzās Uldiņkausa riču račā septītais posms, kas turnīra vēsturē ieies ar rekoldilgu cīņu pusfinālā.

Vienā no pusfināliem, kur pie viena galdiņa bija J. Egle, rīdzinieks Arnis Mincenhofs, ziemupnieks Jānis Mackus un vērgalniece Daina Vanaga, bija nepieciešamas veselas trīs stundas, lai noskaidrotu finālistus. Rekordilgajā cīņā, kuras laikā tika izdarīti 149!!! kāvieni triumfēja J. Egle, bet otrā finālam kvalificējās D. Vanaga. Portāls novēroja, ka pēc vienas stundas un 20 minūšu garas cīņas vecmeistars A. Mincenhofs bija tā apkauts, ka viņam vēl neviens no kauliņiem nebija laukumā.

Otrajā pusfinālā finālam kvalificējās liepājnieks Denijs Brūveris un vērgalniece Iveta Vanaga, bet ārpus borta palika liepājnieks Ģirts Gertsons un turnīra organizators un portāla "Rekurzeme.lv" pārstāvis Uldis Dobelis.

Finālā vairs cīņas ilguma rekordi nekrita un šajā sezonā pie pirmās uzvaras tika J. Egle. Otro vietu ieguva D. Brūveris, kuram arī tas ir sezonas labākais sasniegums. Trešā bija D. Vanaga, bet ceturtā palika I. Vanaga. Mačā par piekto vietu triumfēja Ģ. Gertsons, sestais bija U. Dobelis, septītais palika J. Mackus. A. Mincenhofs mačā par piekto vietu izstājās spēles vidusdaļā, jo bija jāsteidzas uz mikroautobusu.

Uldiņkausā vēl tiek noskaidroti 2013. gada čempioni, jo pēc sestā posma Ziemassvētkos iestājās ilga pauze. Pēc septiņiem posmiem kopvērtējumā vadībā ir D. Vanaga (57 punkti), seko Ģ. Gertsons (39), J. Egle (38), A. Mincenhofs (34), U. Dobelis (28), liepājniece Zane Zālīte (26), D. Brūveris (21), I. Vanaga (21), J. Mackus (18), liepājniece Inga Šablo (8), liepājniece Ineta Stadgale (5), liepājniece Baiba Luika (4) un liepājniece Sandra Jurberga (2).

Septītajā posmā krita arī kāvienu rekordi. Visvairāk šajā posmā pretiniekus kāva J. Egle (56 reizes), J. Mackus un A. Mincenhofs izcēlās ar 53 reizēm, D. Vanagas kontā 52 reizes. Tālāk sekoja U. Dobelis (31), I. Vanaga (30), Ģ. Gertsons (19) un D. Brūveris (18).

Šajā nominācijā septiņu posmu kopvērtējumā vadībā ir U. Dobelis (201), seko J. Egle (194), A. Mincenhofs (176), D. Vanaga (156), I. Vanaga (122), Ģ. Gertsons (121), Z. Zālīte (111), D. Brūveris (108), J. Mackus (98), B. Luika (42), I. Šablo (29), S. Jurberga (27) un I. Stadgale (22).

Čempionu noskaidrošanā vēl atlikuši divi posmi.

Pievieno komentāru

Sports