Liepājas čempionāta finālā iekļūst "VIA-S Modular Houses" un "Ģeodēzists" 4

Svētdien, 22. martā, Liepājas Olimpiskajā centrā tika aizvadītas atbildes pusfināla cīņas Liepājas pilsētas basketbola čempionātā. Pēc tām noskaidrojās abas finālistes un līdzīgi kā pirms gada, arī šosezon par zelta medaļām cīnīsies „VIA-S Modular Houses” un „Ģeodēzists” komandas, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC Sporta projektu vadītājs.

Finālā iekļuva komanda, kura bija pārāka divu spēļu summā, līdz ar to, pirmo spēļu zaudētājiem bija stipri jāpieliek, lai atbildes spēlē spētu atspēlēties uz izkarot sev vietu finālā. Atgādinām, ka pirmajā mačā pārī starp „VIA-S Modular Houses” un „Liepājas Universitātes” komandām nedaudz negaidīti pārliecinošu uzvaru izcīnīja studenti (88:73), līdz ar to „VIA-S” uzdevums bija atspēlēt šo 15 punktu deficītu.

Tas „VIA-S” basketbolistiem arī izdevās un komanda jau pēc pirmā puslaika bija iekrājusi 17 punktu pārsvaru (41:24). Otrajā puslaikā rezultāta starpība svārstījās to pašu 15 punktu robežās, taču pēdējās minūtēs veiksmīgāk un sekmīgāk darbojās regulārā čempionāta uzvarētāji „VIA-S”. Galarezultātā „VIA-S Modular Houses” izcīnīja uzvaru ar rezultātu 79:57, tādējādi divu spēļu summā triumfējot ar + 7 (152:145) un otro gadu pēc kārtas tiekot finālā.

Uzvarētājiem labākais jau otro maču pēc kārtas ar 26 gūtajiem punktiem bija Andis Zariņš, bet ar 21 gūto punktu izcēlās Mārtiņš Lūsis. Savukārt „Universitātes” rindās labākais ar 14 punktiem bija Arturs Lasmanis.

Līdzīgi kā pirmajā pusfinālā, arī pārī starp „Liepājas Pašvaldības Policijas” un „Ģeodēzists” komandām rezultāta starpība pēc pirmā mača bija 15 punkti par labu mērniekiem. Lai arī lielāko spēles daļu vadībā atradās tieši policisti un vēl 10 minūtes pirms pamatlaika beigām „Ģeodēzists” bija iedzinējos ar mīnus astoņi (45:53), tomēr beigu beigās mērniekiem izdevās izcīnīt uzvaru arī šajā mačā ar rezultātu 66:63 un divu spēļu summā triumfējot ar + 18 (151:133).

Uzvarētājiem labākais ar 19 gūtajiem punktiem bija Ainars Tomašs, bet 13 punktus guva Matīss Miknis. Savukārt „Policijas” komandu no zaudējuma neglāba arī Māra Štībeļa 19 un Gundara Olbačevska gūtie 18 ači.

Pēc šīm spēlēm noskaidrojās, ka „mazajā finālā” par 3.vietu spēkiem mērosies „Liepājas Pašvaldības Policijas” un „Liepājas Universitātes” komandas. Savukārt ilgi gaidītajā finālā šķēpus krustos „VIA-S Modular Houses” un „Ģeodēzists” vienības. Fināla spēles norisināsies sestdien, 28. martā, no pulksten 11:00. Abas izšķirošās spēles video tiešraidē translēs arī sportacentrs.com un tās komentēs Normunds Atvars. Apbalvošanas ceremonija tiek plānota uzreiz pēc fināla mačiem turpat Liepājas Olimpiskā centra Arēnā ap pulksten 14:00.

Pusfināla atbildes spēļu rezultāti (22. marts):
"VIA-S" - "Liepājas Universitāte"                  79:57 (18:12, 23:12, 17:19, 21:14)
"Ģeodēzists" - "LPPP"                                    66:63 (16:18, 15:15, 14:20, 21:10)

Fināla spēļu kalendārs (28. marts):
11:00     "Liepājas Pašvaldības Policija" - "Liepājas Universitāte" (spēle par 3.vietu)
12:30     "VIA-S Modular Houses" - "Ģeodēzists" (fināla spēle par 1.vietu)
14:00   Apbalvošanas ceremonija!