"Liepāja" uzvar "Kurbadu" cīņā par otro vietu hokeja virslīgas regulārajā sezonā

Uzvaru duelī par otro vietu Latvijas hokeja virslīgas regulārajā čempionātā trešdien izcīnīja "Liepāja", kas ar rezultātu 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) savā laukumā pieveica "Kurbadu".

Tomēr, ja pēdējā regulārās sezonas mačā "Kurbads" spēs pamatlaikā pieveikt pašreizējos valsts čempionus "Rīga"/"Prizma", viņiem izdosies gūt otro vietu turnīrā.

Trešdienas mačā "Liepāja" pēc Valtera Freija, Kārļa Liepiņa un Sergeja Daņilova vārtiem spēja izvirzīties vadībā ar 3:0. Kaut "Kurbada" komandai vienus vārtus atguva Toms Bluks, trešajā trešdaļā hokejisti palika bez vārtu guvuma.

Šī "Liepājas" hokejistiem bija jau devītā uzvara pēc kārtas.

Kā zināms, konkurentēm vairs nav noķerama "Mogo" komanda, kuras rēķinā ir 70 punkti 29 mačos. "Liepāja" sezonu noslēgusi ar 66 punktiem 30 cīņās, bet tai ar 63 punktiem 29 mačos seko "Kurbads".

"Zemgale"/LLU ar 44 punktiem atrodas ceturtajā vietu un par diviem punktiem apsteidz čempioni "Rīga"/"Prizma". Turnīra tabulas beigu daļā "Ogre"/"Sāga 97" komanda regulāro sezonu noslēgusi ar 12 punktiem 30 spēlēs, savukārt Jūrmalas HASC komandai joprojām ir deviņi punkti, kas dod pēdējo, septīto, vietu.

Septiņas komandas piecos apļos aizvada 30 regulārā čempionāta spēles, kas ritēs līdz sestdienai. Regulārās sezonas uzvarētāji "Mogo" automātiski nodrošinājuši sev vietu pusfinālā, bet ceturtdaļfinālā savā starpā tiksies komandas, kas ierindosies no otrās līdz septītajai vietai. Ceturtdaļfināla un pusfināla sērijas, kā arī sērija par trešo vietu noritēs līdz kādas komandas trim uzvarām, savukārt fināls tiks aizvadīts līdz četrām uzvarām.

Turnīrā, salīdzinot ar iepriekšējo sezonu, ir par vienu komandu vairāk, turklāt čempionātā atkal ir pārstāvēta Liepāja.

Trīs spēcīgākās čempionāta komandas savā starpā sadalīs 70 000 eiro lielu balvu fondu.

Pagājušajā sezonā Latvijas čempionātā startēja sešas komandas, pirmo titulu vēsturē izcīnot "Rīga"/"Prizma" vienībai.