"Liepāja/Triobet" uzsāks ceturtdaļfinālu pret "Jēkabpili"

Otrdien, 15. aprīlī, tiks dots starts pirmajām ceturtdaļfināla spēlēm Aldaris Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas ietvaros. Viena no pāriem spēkiem mērosies mūsu „Liepāja/Triobet" un BK "Jēkabpils" komandas, kuras regulāro sezonu noslēdza ar absolūti vienādu bilanci – 25 uzvaras un 12 zaudējumi. Pirmā spēle Jēkabpilī otrdienas vakarā pulksten 19:30.

"Liepāja/Triobet" ģenerālimUvim Helmanim šīs būs pirmās izslēgšanas spēles kā galvenajam trenerim, bet Pīdžejam Hilam ceturtdaļfināls būs īpašs, cīnoties pret savu pagājušās sezonas klubu, vēstīts kluba mājaslapā.

Apskatot turnīra statistiku, abu komandu tikšanās pirmajā play-off kārtā ir pietiekami loģiska. Regulāro turnīru komandas noslēdza ar identisku bilanci, par ko savā ziņā parūpējās jēkabpilieši, kas svētdienas mačā pret "Latvijas Universitāti" nespēlēja ar optimālo sastāvu un saņēma 12. zaudējumu sezonā. Pēc mača četrās savstarpējās spēlēs Liepājas un Jēkabpils vienības panākumus dalīja uz pusi. Liepājnieki pozitīvu rezultātu sasniedza novembrī izbraukumā (77:67) un janvārī savā laukumā (81:77), bet neveiksmīgi izrādījās mači oktobrī mājās (73:86) un pavisam nesen, 5. aprīlī viesos (69:89), kurā  tika zaudētas pēdējās cerības uz sava laukuma priekšrocībām.

Jāsaka gan, ka izslēgšanas spēles un pamatturnīrs ir divas dažādas divas dažādas lietas, turklāt komandās sezonas laikā bijušas arī būtiskas izmaiņas. Jēkabpilieši janvārī neapmierinošo rezultātu dēļ izšķīrās par trenera korpusa nomaiņu, Edgara Tetera un Andra Čerjaka vietā liekot Igoru Miglinieku un asistentu Edmundu Valeiko. Savukārt liepājnieku sastāvā pēc jaunā gada iesaistījās amerikāņu aizsargs Pīdžejs Hils un no nemierīgās Urkainas atbraukušais Ivars Timermanis. Taču tajā pašā laikā citas darba vietas atrada Ingus Jakovičs un Mareks Jurevičus.

Jāpiezīmē, ka „Liepāja" sezonas gaitā arī prasmīgi piespiedusi „Jēkabpili" pieļaut neraksturīgi daudz kļūdu (vidēji mačā 17), kamēr pati pieļāvusi vidēji par piecām mazāk. Lielā mērā tieši šis faktors spēlēs ļoti lielu lomu arī šajās spēlēs. Sērija norisināsies līdz vienas komandas trijām uzvarām un pusfinālā šī dueļa uzvarētājs spēkosies ar BK „Ventspils". Pirmās spēles sākums Jēkabpilī pulksten 19:30.

Ceturtdaļfināla spēļu kalendārs:
15.aprīlis       Jēkabpils      19:30     BK "Jēkabpils" – "Liepāja/Triobet"
17.aprīlis       Liepāja         19:30     "Liepāja/Triobet" – BK "Jēkabpils"
19.aprīlis       Jēkabpils      19:00     BK "Jēkabpils" – "Liepāja/Triobet".

Pievieno komentāru

Sports