"Liepāja/Triobet" sper platu soli pretim BBL "play-off"

Sestdien, 25. janvārī, ļoti svarīgu uzvaru Baltijas Basketbola līgas ietvaros izcīnīja "Liepāja/Triobet" basketbolisti, kas izbraukuma spēlē Pērnavā pārliecinoši pārspēja vietējo BC "Parnu" komandu no Igaunijas ar rezultātu 75:59, tādējādi sperot platu soli pretim BBL play-off.

Abām komandām šī bija otrā savstarpējā tikšanās reize šajā sezonā. Pirmajā abu komandu spēlē janvāra mēneša sākumā Liepājā pārāki bija mājinieki, kuri pārspēja igauņu basketbolistus ar rezultātu 70:64, lai gan lielāko tiesu spēles laiku liepājnieku pārsvars bija lielāks par 10 punktiem, vēstīts kluba mājaslapā.

Arī turnīra tabulā līdz šim labāk bija sekmējies liepājniekiem, kuri deviņās aizvadītajās spēlēs bija izcīnījuši trīs panākumus un piedzīvojuši sešus zaudējumus, kas komandu ierindoja 5. vietā. Savukārt BC „Parnu" rēķinā bija tikai viena uzvara deviņās spēlēs pret „Lietkabelis" komandu, kas likumsakarīgi šo komandu ierindoja pēdējā 7. pozīcijā.

Lai turpinātu cīņu par Baltijas līgas izslēgšanas spēlēm, liepājniekiem šajā mačā bija nepieciešama uzvara. Savus mērķus Igaunijā liepājnieki apliecināja jau no mača pirmajām minūtēm, ātri vien izvirzoties vadībā. Pēc pirmās ceturtdaļas viesu pārsvars bija seši punktu (18:12), taču puslaika pārtraukumā dodoties rezultāts vēstīja + 12 "Liepāja/Triobet" komandai – 39:27.

Nekas laukumā nemainījās arī pēc pārtraukuma un liepājnieki droši turpināja kontrolēt notikumus laukumā. Pēc trijām ceturtdaļām liepājnieku pārsvars bia 15 punkti (56:41), bet spēlei beidzoties rezultāts uz tablo vēstīja 75:59 par labu Liepājai.

Liepājas komandas rindās rezultatīvu sniegumu turpina demonstrēt amerikāņu saspēles vadītājs Pīdžejs Hils, kurš šoreiz uzvaru kaldināja ar 17 gūtajiem punktiem, bet pa 13 ačiem pievienoja komandas kapteinis Artis Ate un Kristaps Miglinieks. Zaudētājiem labākais ar 17 punktiem bija Tomas Rādiks.

Līdz ar šo panākumu "Liepāja/Triobet" ir nostiprinājusies 5. vietā B apakšgrupā un ir tuvu tam, lai šo vietu arī saglabātu pēc regulārās sezonas noslēguma. Liepājniekiem ir atlikušas divas spēles – viena ar galveno konkurentu "Lietkabelis", otra ar BC "Šiaulai" komandu. Lai garantētu vietu izslēgšanas spēlēs, Liepājas komandai vajadzēs vismaz vienu uzvaru, vai arī "Lietkabelis" klupienu kādā no atlikušajiem diviem mačiem (ar Liepāju un BC "Šiauliai").

Nākošo spēli "Liepāja/Triobet" komanda aizvadīs jau trešdien, 29. janvārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā tiks aizvadīta ārkārtīgi svarīga spēle LBL ietvaros pret saviem šā brīža sīvākajiem konkurentiem – BK "Jēkabpils". Mača sākums pulksten 19:30 un to video tiešraidē translēs arī sportacentrs.com.