"Liepāja"/"Triobet" savā laukumā notiekošā turnīra mačā par trešo vietu uzveic "VEF Rīga" komandu

"Liepāja"/"Triobet" basketbolisti piektdien pārbaudes turnīra "Liepājas papīra kauss" spēlē par trešo vietu uzvarēja Latvijas vicečempioni "VEF Rīga".

Liepājnieki svinēja uzvaru ar rezultātu 77:74 (25:23, 21:19, 19:15, 12:17).

Rezultatīvākais mājiniekiem bija Raiens Kuks, kurš sameta 26 punktus un izcīnīja sešas atlēkušās bumbas. Tikmēr 14 punkti, septiņas bumbas zem groziem un seši izprovocēti pārkāpumi Dāvim Rozītim, bet 11 punktus iemeta kapteinis Artūrs Ausējs.

Savukārt "VEF Rīga" sastāvā 14 punkti Mārtiņam Meieram, 13 punkti un sešas bumbas zem groziem Arnam Labuckam, bet desmit punktus iemeta komandas kapteinis Jānis Blūms.

Vēju pilsētas basketbolisti jau pirmajā ceturksnī iekrāja deviņu punktu pārsvaru (13:4), ko gan "VEF Rīga" sešu minūšu laikā sadeldēja. Pirmo puslaiku "Liepāja"/"Triobet" uzvarēja ar rezultātu 46:42, bet trešajā ceturksnī iekrāja pat 17 punktu pārsvaru. Tomēr galvaspilsētas basketbolisti nepadevās un pamatlaika pēdējā minūtē pietuvojās līdz mīnus diviem punktiem (74:76). Tiesa, ar to arī pakaļdzīšanās beidzās, līdz ar to uzvaru svinēja mājinieki.

LETA jau vēstīja, ka "Liepājas papīra kauss" turnīrā triumfēja Ingus Jakoviča pārstāvētā Krievijas basketbola komanda "Ņižņij Novgorod", kuru trenē latviešu speciālisti Artūrs Štālbergs un Edmunds Valeiko.

Finālā Ņižņijnovgorodas klubs piektdien ar rezultātu 85:73 (24:19, 18:22, 22:17, 21:15) pārspēja citu Krievijas vienību Krasnojarskas "Jeņisej".

Uzvarētājiem pa 18 punktiem sameta Kenijs Bointons un Deandrē Keins, bet pretinieku rindās rezultatīvākais bija Frenks Elegars.

Savukārt Jakovičs laukumā pavadīja vairāk nekā 20 minūtes, kuru laikā guva astoņus punktus. Latvietis iemeta divus no trim tālmetieniem un abus soda metienus, taču aizmeta garām abus divpunktu metienus. Tāpat viņam trīs rezultatīvas piespēles, četri izprovocēti pārkāpumi, viena pārtverta piespēle, viena atlēkusī bumba, viena kļūda un divas piezīmes.

Ņižņijnovgorodas komanda pirmajā ceturksnī turējās vadībā, ko gan otrās ceturtdaļas otrajā pusē uz brīdi pazaudēja, tomēr pirmo puslaiku latviešu trenētais klubs uzvarēja ar rezultātu 42:41. Otrajā puslaikā "Ņižņij Novgorod" pakāpeniski palielināja savu pārsvaru un svinēja panākumu ar rezultātu 85:73.

Ar jauno sezonu LBL čempionātam dots "OlyBet" sporta bāra nosaukums.

Gaidāmajā sezonā LBL sezonā startēs desmit komandas - "Valmiera"/ORDO, "VEF Rīga", "Ventspils", "Liepāja"/"Triobet", "Jūrmala"/"Fēnikss", "Valka"/"Valga", "Jēkabpils", "Barons", "Ogre"/"Kumho Tyres" un "Latvijas Universitāte".

Pirmās spēles turnīrā tiks aizvadītas 28.septembrī.