"Liepāja/Triobet" regulāro čempionātu noslēdz ar uzvaru

Trešdien, 9. aprīlī, uzvaru pēdējā regulārā čempionāta LBL1 spēlē savu skatītāju klātbūtnē izcīnīja „Liepāja/Triobet” basketbolisti, kas Liepājas Olimpiskajā centrā pārspēja „Jūrmala/Fēnikss” komandu ar rezultātu 99:90, tādējādi ceturtdaļfinālu sagaidot uz patīkamas nots.

Abām komandām šī bija ceturtā, un tajā pašā laikā arī pēdējā, savstarpējā tikšanās reize šajā sezonā. Pirmajās trijās cīņās labāk bija veicies jūrmalniekiem, kuri uzvaras izcīnīja divos mačos (77:81 un 56:74), bet vienā no spēlēm pārāki bija liepājnieki (74:70). Neskatoties uz iepriekšējo spēļu rezultātiem, LBL1 turnīra tabulā augstāk atradās liepājnieki, kuri 36 aizvadītajās spēlēs bija izcīnījuši 24 uzvaras un piedzīvojuši 12 neveiksmes, kopvērtējumā ierindojoties 5. vietā. Savukārt „Jūrmala/Fēnikss” kontā bija 21 uzvara un 15 zaudējumi, kas vienībai deva 6. pozīciju 12 komandu konkurencē, informē Mārtiņš Kozlovskis, LOC sporta projektu vadītājs.

Šī spēle no turnīra tabulas viedokļa neko nenozīmēja, taču neskatoties uz to, abas komandas regulāro čempionātu vēlējās noslēgt uz patīkamas nots. Spēles sākumu labāk iesāka liepājnieki, kuri izvirzījās vadībā (8:2), taču ne uz ilgu laiku. Pamazām iespēlējās arī viesi, kuri ātri vien panāca laukuma saimniekus un pirmo ceturtdaļu noslēdza savā labā – 21:24. Otrajā desmitminūtē mājinieki atguva vadību un pēc Arnolda Helmaņa precīzā tālmetiena puslaika pēdējā sekundē, laukuma saimnieki ieguva deviņu punktu pārsvaru – 54:45.

Trešajā ceturtdaļā liepājnieki savu pārsvaru palielināja vēl par vienu punktu un pēdējās 10 minūtes iesākās jau pie + 10 – 79:69. Šķita, ka šis pārsvars ir itin drošs, taču pretējās domās bija jūrmalnieki, kuri nepilnu divu minūšu laikā mājinieku pārsvaru samazināja līdz minimumam. Laukuma saimnieki tomēr atdot šo maču negrasījās un atlikušajā laikā prata nosargāt savu uzvaru ar rezultātu 99:90, tādējādi ceturtdaļfinālu sagaidot uz patīkamas nots.

Uzvarētāju rindās vismaz 10 punktus guva uzreiz seši spēlētāji, bet produktīvākais bija Lauris Blaus ar 17 punktiem, septiņām atlēkušajām bumbām un piecām rezultatīvām piespēlēm. Jūrmalnieku sastāvā 28 punktus guva Aigars Šķēle.

Nākošo spēli liepājnieki aizvadīs jau ceturtdaļfināla ietvaros, kur spēkiem būs jāmērojas ar BK “Jēkabpils” vai BK “Valmiera” komandām. Precīza informācija būs pieejama tikai pēc piektdienas spēles, kad spēkiem mērosies BK “Valmiera” un “Jelgava” komandas.