"Liepāja/Triobet" izcīna uzvaru pret "Latvijas Universitāti"

Trešdien, 19. februārī, uzvaru pēc divu zaudējuma spēļu sērijas Aldaris Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas ietvaros izcīnīja „Liepāja/Triobet" basketbolisti, kas spēlējot savu skatītāju klātbūtnē Liepājas Olimpiskajā centrā pārspēja pēdējā laikā ļoti labi spēlējošo „Latvijas Universitātes" komandu ar rezultātu 81:68.

Abām vienībām šī bija jau trešā spēkošanās reize šajā sezonā. Pirmajās divās tikšanās reizēs pārāki bija liepājnieki, kuri uzvaras izcīnīja spēlējot ne tikai viesos (81:73), bet pārliecinošs panākums tika izcīnīts arī decembra mēneša spēlē Liepājā, kur „LU" basketbolisti tika sagrauti ar 30 punktu pārsvaru (99:69).

Arī turnīra tabulā līdz šim augstāk atradās Liepājas basketbolisti, kuri ar 15 uzvarām 25 spēlēs bija dalītajā 5. – 6. pozīcijā ar „Jūrmala/Fēnikss" komandu. Savukārt „LU" komanda ar deviņiem panākumiem 24 spēlēs atradās 8. vietā 12 vienību konkurencē.

Balstoties uz pēdējo spēļu rezultātiem viegla pastaiga trešdienas vakarā liepājniekiem nebija gaidāma un par to komanda pārliecinājās arī spēles gaitā. Pirmās 10 minūtes aizritēja ļoti rezultatīvā cīņā un tās noslēdzās ar sešu punktu pārsvaru mājiniekiem (30:24). Otrajā ceturtdaļā rezultativitāte nedaudz samazinājās, taču laukuma saimnieki joprojām kontrolēja mača gaitu un puslaika pārtraukumā dodoties komandas šķīra deviņi punkti – 52:43.

Trešajā un ceturtajā ceturtdaļā turpinājās līdzīga spēkošanās, tādējādi laukuma saimnieku pārsvars visu laiku turējās 10 punktu robežās. Uzsākot pēdējās 10 minūtes komandas šķīra, jau pieminētie, 10 punkti (69:59), bet spēlei noslēdzoties liepājnieku pārsvars uz tablo vēstīja 13 ačus – 81:68.

Liepājas komandas rindās rezultatīvu sniegumu nodemonstrēja Kristaps Miglinieks, kurš izcēlās ar 17 gūtajiem punktiem, bet ar 14 punktiem un vairākām skaistām epizodēm izcēlās Toms Leiteris. Savukārt “LU” rindās labākais ar 12 gūtajiem punktiem bija Artūrs Lūsis.

Nākošo spēli “Liepāja/Triobet” basketbolisti aizvadīs jau sestdien izbraukumā pret saviem tuvākajiem sekotājiem “Barons Kvartāls” basketbolistiem, bet tuvākā mājas spēle ir gaidāma 26. februārī, kad Liepājas Olimpiskajā centrā tiks aizvadīta pirmā Baltijas Basketbola līgas astotdaļfināla spēle pret Lietuvas vienību “Pieno Žvaigždes” no Pasvales. Mača sākums pulksten 19:30.