Liepājā sekmīgi turpina audzināt jaunos tiesnešus

Pirms nepilnām divām nedēļām, no 11. līdz 13.septembrim, „LOC CUP”  basketbola turnīra laikā laukumā devās ne tikai četras komandas, lai pārbaudītu savu fizisko un taktisko gatavību, bet notika arī Liepājas tiesnešu mācības jeb klīnika, lai pēc iespējas labāk sagatavotu arbitrus jaunajai groza bumbas sezonai, kura sākas jau šajās dienās.

Patīkami, ka sekmīgu turnīra spēļu norisi, pateicoties Liepājas jauno basketbola tiesnešu skolas (LJBTS) darbam, izdevās nodrošināt tikai ar vietējo basketbola tiesnešu spēkiem. Trīs dienu tiesnešu klīnikas programma bija gana piesātināta un daudzveidīga. Diena sākās ar enerģisku arbitru rīta rosmi Raiņa parkā, kuras laikā tika uzlabots soģu fiziskais tonuss. Dienas pirmajā pusē notika arī rīta lekcija un spēļu video materiālu skatīšanās. Savukārt dienas otrajā pusē notika vēl viena lekcija un „LOC CUP” nozīmēto spēļu tiesāšana vakara cēlienā, kuras tika filmētas un vērtētas jau nākošās dienas rīta nodarbību laikā, informē Aigars Rutkovskis,
LJBTS vadītājs..

Šo trīs dienu laikā Liepājas basketbola tiesneši un eksliepājnieki skrupulozi, ik pa spēles minūtei analizēja savu profesionālo varējumu notiesātajos turnīra mačos, kļūdas un to cēloņus, kā arī atzīmēja labās svilpes un pareizi pieņemtos lēmumus. Visi klīnikas dalībnieki atzina, ka šādas nodarbības ir ļoti vērtīgas un nepieciešamas, lai labāk sagatavotos jaunajai sezonai. Zīmīgi, ka šāda veida klīnika Latvijā notiek tikai Liepājā, turklāt jau trešo gadu pēc kārtas.

Informējam, ka Liepājas Jauno Basketbola tiesnešu skola darbojas jau kopš 2005. gada un kopš tā laika LBS tiesnešu komisijas pārstāvja, komisāra Aigara Rutkovska vadībā ir mācījušies vairāk kā 20 tiesneši. Visaugstāko novērtējumu līdz šim ir sasniedzis grobiņnieks Mārtiņš Kozlovskis, kurš šajā pavasarī ieguva starptautisko kategoriju (FIBA) un šobrīd ir tikai septītais aktīvais FIBA tiesnesis Latvijā. Zīmīgi, ka Mārtiņš to paveica 10 gadu laikā, jo kopā ar vēl dažiem liepājniekiem bija pirmie, kuri uzsāka darbību jauno tiesnešu skolā 2005. gadā. Tāpat sekmīgi Latvijas Basketbola līgas 1.divīzijas un 2.divīzijas spēles tiesā arī citi liepājnieki, kuru mērķis nākotnē ir tiekties sasniegt starptautisko kategoriju. Turklāt viens no LJBTS audzēkņiem Ingus Grandbergs šobrīd pārcēlies uz dzīvi Zviedrijā un veiksmīgi sevi pierāda tiesājot vietējās līgas jaunatnes basketbola mačus.

Jauno tiesnešu skola Liepājā joprojām turpina audzināt jaunos tiesnešus un tie, kas vēlas izmēģināt spēkus „šajā lauciņā” tiek aicināti pieteikties pie Liepājas Jauno basketbola tiesnešu skolas vadītāja Aigara Rutkovska pa tālruni +371 29228011 vai e-pastu: rutkijs@inbox.lv

Pievieno komentāru

Sports