"Liepāja" samaksājusi drošības naudu pārceltās spēles lietas tālākai virzīšanai LFF DK

Latvijas Futbola federācijas (LFF) Disciplinārlietu komiteja (DK), nesaņemot no "Liepājas" kluba drošības naudu, pirmdien nevirzīja tālākai izskatīšanai pārceltās spēles lietu, taču otrdien kurzemnieki visas formalitātes ir nokārtojuši.

LFF DK ziņo, ka saņēmusi "Liepājas" 19.oktobra iesniegumu ar pielikumiem un 23.oktobra iesniegumu par šī gada 17.oktobrī Liepājā "Daugavas" stadionā notikušo "Optibet" Latvijas virslīgas 22.kārtas spēli starp "Liepāja" un RFS komandām, vēsta LETA.

Vēstulē "Liepāja" lūdz LFF DK par atteikšanos turpināt Latvijas virslīgas 22.kārtas spēli ar "Liepāja" piešķirt RFS komandai zaudējumu ar rezultātu 0:3 un uzlikt 700 eiro naudas sodu.

LFF DK atgādina, ka juridisko institūciju nolikuma, kas pieņemts ar šī gada 12.augusta biedrības "Latvijas Futbola federācija" valdes lēmumu, 4.1.1. punkts nosaka, ka par iesnieguma iesniegšanu DK ir jāiemaksā drošības maksa 150 eiro apmērā.

LFF DK pirmdien, iepazīstoties ar "Liepājas" 23.oktobra iesniegumu, konstatēja, ka par iesniegumu nav iemaksāta drošības maksa 150 eiro apmērā. Disciplinārlietu komiteja vienbalsīgi nolēma 23.oktobra iesniegumu atstāt bez virzības un noteikt "Liepājai" termiņu trūkumu novēršanai - drošības maksas 150 eiro apmērā iemaksai - līdz 29.oktobrim.

Kā aģentūra LETA noskaidroja klubā, "Liepāja" ir veikusi pārskaitījumu un šorīt nosūtījusi LFF maksājuma uzdevumu.

Gaidot drošības naudu no liepājniekiem, LFF DK veic priekšdarbus lietas izskatīšanai. Disciplinārlietu komiteja lūdz RFS līdz 29.oktobrim sniegt savu paskaidrojumu par minēto situāciju. Tāpat LFF DK lūdz atbildīgajām LFF institūcijām un amatpersonām sniegt informāciju un dokumentus, kas būs nepieciešami DK lēmuma pieņemšanai. LFF DK arī lēmusi nākamo sēdi rīkot pēc attiecīgo paskaidrojumu un dokumentu saņemšanas, bet ne vēlāk kā 30.oktobrī.

Pēc virslīgas čempionāta organizācijas komiteja lēmuma "Liepājas" un RFS mačs, kas 17.oktobrī Liepājā tika pārtraukts 66.minūtē nepietiekama apgaismojuma stadionā dēļ, tiks pārspēlēts 25.novembrī, sākot ar pirmo minūti. Spēle aizpagājušajā sestdienā tika pārtraukta brīdī, kad "Liepāja" atradās vadībā ar 1:0.

Virslīgas čempionāta organizācijas komiteja, iepazīstoties ar situāciju un uzklausot abu komandu paskaidrojumus, kā arī iepazīstoties ar Olimpiskā centrs "Liepāja" un AS "Sadales tīkls" sniegto informāciju, lēmusi aizvadīt nedēļas nogalē pārtraukto virslīgas čempionāta spēli citā datumā.

Pārtrauktajā mačā "Liepājas" pārstāvji informēja spēles galveno tiesnesi, ka novērst problēmas ar apgaismojumu tuvākajā laikā nebūs iespējams, līdz ar to spēle netika turpināta. Spēles delegāts Sergejs Braga, kā arī divi LFF Sacensību nodaļas darbinieki Artūrs Saļņikovs un Jurijs Andrejevs ieteikuši spēli turpināt 18.oktobra rītā, taču RFS šādam solim nepiekrita, jo Rīgas klubam, tāpat kā liepājniekiem, sekojošajā trešdienā bija jāaizvada svarīga Latvijas kausa ceturtdaļfināla spēle.

"Liepājas" komanda pirmdien pārmeta virslīgas organizācijas komitejai prettiesisku lēmumu un pieprasīja piešķirt RFS tehnisko zaudējumu par 17.oktobrī nepabeigto spēli.

"Liepāja" ar 32 punktiem 22 spēlēs turnīra tabulā ieņem piekto vietu, un tai trīs punkti vajadzīgi cīņā par labāko četrinieku, kas var nodrošināt vietu nākamās sezonas UEFA Eiropas Konferences līgas turnīrā, bet RFS ar 54 punktiem ir otrā, un tai uzvara vajadzīga, lai turpinātu pakaļdzīšanos līderei "Riga", kas šobrīd aizvadījusi par maču vairāk un atrodas deviņu punktu attālumā.


Pievieno komentāru

Sports