Liepājā notiks sacensības "Latvijas spēcīgākā pilsēta"

Svētdien, 17.augustā, notiks desmitais posms sacensībā „Latvijas spēcīgākā pilsēta” svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu. Piedalīties aicināti Liepājas un tuvumā esošu pilsētu un ciemu jaunieši. Sacensību sākums plkst. 12.00 pludmales kafejnīcā „Vēju dārzs”.

Sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari” ietvaros jau deviņās pilsētās ir notikušas sacensības svaru stieņa spiešanā guļus uz reižu skaitu „Latvijas spēcīgākā pilsēta”. Šobrīd pilsētu topa trijniekā ierindojas vēl nepārspētā Valmiera ar iedzīvotāju kopā paceltajiem 207 990 kg, otrā vietā ir spēcīgie alūksnieši ar 158 460 kg, trešie – Bauskas iedzīvotāji ar paceltajiem 145 010 kg,  informē Baiba Norberte, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Latvijas Pauerliftinga federācija informē Baiba Norberte, Sabiedrisko attiecību speciāliste, Latvijas Pauerliftinga federācija.

Lai sacensībās varētu piedalīties ikviens, kopā ar profesionāliem sportistiem būs iespēja apgūt svara stieņa spiešanas tehniku. Jauniešiem līdz 18 gadu vecumam un sievietēm svaru stienis svērs 20 kg, savukārt vīru konkurencē tas būs 50 kg smags. Katra dalībnieka veikums veidos pilsētas kopējo rezultātu.

Pēc Liepājas posma sacensība „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiks vēl trīs pilsētās - 23.augustā Jēkabpilī, 24.augustā Rēzeknē un 30.augustā Rīgā. Lai citu pilsētu jaunieši redzētu Liepājā paveikto, liepājnieki ir aicināti iemūžināt savu sacensību startu, izaicināt draugus, citu pilsētu jauniešus un ievietot foto/video materiālu projekta „Es zinu, Tu to vari” portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari

Sacensību sākuma laikam aicinām sekot līdzi Latvijas Pauerliftinga federācijas mājaslapā www.powerliftings.lv

Pauerliftinga sacensības „Latvijas spēcīgākā pilsēta” notiek sociālā projekta „Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Lielākā daļa projekta „Es zinu, Tu to vari!” pasākumu ir veltīti jauniešiem, atsevišķi pasākumi paredzēti arī ģimenēm kopā ar bērniem. Projekta mērķis ir iedvesmot jauniešus būt fiziski aktīviem un veidot izpratni, ka veselīgs un aktīvs dzīvesveids un atteikšanās no dažādu atkarības vielu lietošanas palīdz sasniegt nospraustos mērķus. Projekta ietvaros no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Par visām projekta aktivitātēm var uzzināt portāla draugiem.lv lapā www.draugiem.lv/tutovari. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs atgādina - veselības saglabāšanas visa mūža garumā pamatā ir cilvēka personīgā atbildība. Ārstēšana un veselības aprūpe cilvēka veselību ietekmē aptuveni pa 20%. Atlikušie 80% ir katra cilvēka personīgi izdarītās izvēles – veselīgs vai neveselīgs dzīvesveids – uzturs, fiziskās aktivitātes vai to neesamība, veselībai kaitīgu vielu lietošana vai izvairīšanās no tām, riskants vai drošs dzīvesveids, sociālie faktori, izglītība u.c. Īpaši būtiski to ir apzināties jau jaunībā un savu dzīvi balstīt uz veselību pozitīvi ietekmējošām izvēlēm.

Sacensību „Latvijas spēcīgākā pilsēta” Liepājas posmu organizē Latvijas Paeurliftinga federācija. Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs. Projekta stratēģiskais partneris Draugiem.lv, informē lieldraugi TVNET, JCDecaux un LTV.

Pievieno komentāru

Sports